Lakers võitis Pistonsit, LeBron James eemaldati mängust

LeBron James
LeBron James Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Korvpalliliigas NBA võitis Los Angeles Lakers tulises kohtumises Detroit Pistonsit 121:116. Kolmandal veerandajal eemaldati mängust LeBron James ja Isaiah Stewart.

Lakersi parimatena viskasid Anthony Davis 30 ning Russell Westbrook 26 punkti. Carmelo Anthony lisas 18 punkti. Detroiti eest viskas Jerami Grant 36 punkti.

Kõige rohkem tähelepanu tõmbas aga kolmandal veerandajal toimunud intsident, kui Pistonsi Isaiah Stewart sai Jamesilt löögi näkku. Juhtum leidis aset Granti vabaviske ajal. Pärast lööki hakkas Stewarti silma alt kõvasti verd jooksma ning kuna ta oli endast väga väljas ja üritas Jamesile läheneda, hoiti teda treenerite ja kohtunike poolt kinni. Mõlemad mehed eemaldati mängust.

Phoenix Suns võitis pühapäeval 126:97 Denver Nuggetsit. See oli Sunsi 12. järjestikune võit. Sunsi eest viskas Cameron Johnson 22, Deandre Ayton 21 ja Devin Booker 17 punkti. Nuggetsi parim oli Jeff Green 19 punktiga. Nuggets mängis teist mängu järjest ilma Nikola Jokicita, kes on vigastusega väljas.

Chicago Bulls alistas 109:103 New York Knicksi, saades oma viiest mängust neljanda võidu. Bullsi poolelt viskas DeMar DeRozan 31 ja Zach LaVine 21 punkti. Knicksi kasuks viskas Julius Randle 34 punkti ja võttis kümme lauapalli.

Golden State Warriors võttis kodus 119:104 võidu Toronto Raptorsi üle. Warriorsi parimad olid Jordan Poole 33 ja Andrew Wiggins 32 punktiga. Stephen Curry viskas vaid 12 punkti. Viimase üheksa mänguga seitsmenda kaotuse saanud Raptorsi kasuks viskas Pascal Siakam 21 punkti.

Warriors juhtis esimesel veerandajal koguni 20 punktiga ja säilitas vähemalt üheksapunktilise eduseisu kogu mängu jooksul.

Los Angeles Clippers võitis 97:91 Dallas Mavericksi. Clippersi eest viskas Paul George 29 ja Reggie Jackson 23 punkti. Mavericksi eest viskas Kristaps Porzingis 25 punkti ja kaheksa lauapalli, Jalen Brunson lisas 20 punkti.

LA Clippers – Dallas 97:91
Detroit – LA Lakers 116:121
Chicago – New York 109:103
Phoenix – Denver 126:97
Golden State – Toronto 119:104

Toimetaja: Sirli Vaarik