Mäesuusatamise võistlushooaeg algas eestlastele kuldselt

Hans Markus Danilas
Hans Markus Danilas Autor/allikas: Eesti Olümpiakomitee

Teisipäevasel Rahvusvahelise suusaliidu FIS Baltic Cupi esimesel etapil Leedus oli kavas kaks slaalomi võistlust, millest esimesel FIS juunioride võistlusel saavutas esikoha Hans Markus Danilas.

Kokku osales võistlusel 13 sportlast Lätist, Leedust, Eestist ja Iirimaalt. Võistluse lõpetas kaheksa sportlast, nende seas ka esimest aastat FIS vanuseklassis võistlev Ako Armin Raid, kes sai viienda koha (+3,34), vahendab Eesti Suusaliit enda kodulehel.

Teises FIS slaalomi võistluses oli stardinimekiri juba pikem: kokku 20 sportlast. Võistluse võitis lätlane Gedra Zaks ajaga 1.12.12, talle järgnes leedukas Rokas Zaveckas (+2,03) ning paremuselt kolmanda tulemuse sõitis välja Hans Markus Danilas (+2,49). Ako Armin Raid sai kirja kaheksanda koha (+5,80).

Kolmapäeval Baltic Cupil toimunud paralleelslaalomi võistluse kvalifikatsioonivõistluselt pääsesid 19 startinud sportlase seast edasi põhivõistlusele Danilas viienda ning Raid seitsmenda ajaga. Pika võistluspäeva lõpetasid eestlased jagades viiendat kohta.

Toimetaja: Sirli Vaarik