Badosa sai poolfinaali, Swiatekil edasipääsulootust enam pole

Arina Sabalenka
Arina Sabalenka Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Maailma teine reket Arina Sabalenka alistas WTA aastalõputurniiril Guadalajaras Iga Swiateki (WTA 9.) 2:6, 6:2, 7:5. Sabalenkal on nüüd veel võimalus poolfinaali pääseda, Swiatek nelja parema hulka ei pääse.

Kaks tundi ja 17 minutit kestnud mängu avasetti alustati seisuga 2:2, kuid siis võitis Swiatek neli geimi järjest ning võttis setivõidu 6:2.

Teine sett läks samas suunas, kuid vastupidiselt: seisult 1:2 võitis viis geimi järjest Sabalenka ja võitis seti 6:2.

Kolmas sett oli kõige tasavägisem ning seisul 5:5 oli kõik veel lahtine. Pärast pingelise geimi üle elamist sai Sabalenka kaks geimivõitu järjest ja võitis kokkuvõttes mängu 2:6, 6:2, 7:5.

Sabalenka läheb esmaspäeval vastamisi Maria Sakkariga (WTA 6.) ning selle mängu võitja liitub poolfinaalis Paula Badosaga (WTA 10.), kes võitis teises mängus Sakkarit 7:6 (4), 6:4.

Badosa on teises alagrupis esimene, kes on võitnud kaks mängu ja kindlustanud koha poolfinaalis.

Kaks tundi ja neli minutit kestnud kohtumises lõi Badosa kümme serviässa, võitis 71 protsenti esimese servi punktidest ning sai kirja 23 äralööki.

See oli Badosa kaheksas järjestikune võit.

Toimetaja: Sirli Vaarik