Kotsar tegi eurosarjas hooaja resultatiivseima mängu, aga Hamburg kaotas

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Autor/allikas: SCANPIX / imago images/Torsten Helmke

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburg jäi EuroCupi sarjas kodus alla Andorra MoraBancile 91:97 (26:25, 21:29, 21:19, 23:24) ja jätkab kolme kaotusega.

Kui esimene poolaeg kulges suhteliselt võrdselt, siis enamasti juhtisid ikkagi külalised. Pärast vaheaega kasvatati edu enam kui kümnele punktile (61:49, 68:53), aga suuremaks see enam ei kärisenud.

Neljandal veerandil õnnestus Hamburgil korraks isegi ühe punkti kaugusele tulla (85:86), aga Andorra vasta sellele seitse-null spurdiga ja uut võimalust Saksamaa meeskonnal enam ei tekkinud.

Andorra oli vastasest parem nii visketabavuse osas (visked väljakult 53,8% vs 44,8%) kui ka lauavõitluses (39:29). Samas tegid külalised koguni 17 pallikaotust Hamburgi kuue vastu.

24 minutit väljakul viibinud Kotsar viskas 16 punkti (kahesed 5/7, vabavisked 6/8), mis on tema tänavuse hooaja rekord. Lisaks sooritas eestlane ka silmapaistva pealtpaneku. Veel kogus Kotsar viis lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu ja tegi kolm viga.

Hamburgi paremad olid ameeriklased Caleb Homesley (22 punkti) ja Ray McCallum jr. (17). Andorra ridades korjas 21 punkti Drew Crawford. Codi Miller-McIntyre panustas 17 silma ja 11 tulemusliku sööduga.

EuroCupi A-grupis jätkab Hamburg nüüd kümne meeskonna seas kolme kaotusega, kuid Andorral on kirjas kaks võitu ja üks viik. Järgmisel nädalal mängib Hamburg võõrsil Panevežyse Lietkbalisega, kel on samuti kaks võitu ja üks kaotus.