Peatreeneri lahkumine ei pidurdanud Florida Panthersi hoogu

Florida Panthers
Florida Panthers Autor/allikas: SCANPIX / USA TODAY Sports

Florida Panthers alistas jäähokiliigas NHL võõrsil Detroit Red Wingsi 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0) ja on alustanud nüüd hooaega kaheksa võiduga järjest.

Eetu Luostarinen ja Aleksander Barkov viisid Florida esimesel kolmandikul 2:0 juhtima, aga Sam Gagneri ja Pius Suteri tabamuste abil õnnestus Detroidil viia kohtumine lisaajani.

Kolm ja pool minutit pärast lisaaja algust viskas Barkov oma kohtumise teise ja hooaja neljanda värava, mis tähendas Panthersile järjekordset võitu.

Florida klubi jääb nüüd NHL-i rekordist kahe võidu kaugusele: Toronto Maple Leafs (1993/1994) ja Buffalo Sabres (2006/2007) alustasid hooaega kümne võiduga.

Kohtumine oli Floridale ka esimene ajutise peatreeneri Andrew Brunette'i juhendamisel. Senine juhendaja Joel Quenneville oli reedel seksiskandaali tõttu tagasi astunud.

Nimelt oli Quenneville 2010. aastal Chicago Blackhawksi peatreener, kui meeskonna abitreener Brad Alrich ahistas seksuaalselt üht Blackhawksi mängijat.

Sel nädalal NHL-i poolt avaldatud raportist ilmnes, et Quenneville oli intsidendist teadlik, ent ei reageerinud vahejuhtumile piisava kiiruse ega tõsidusega.