Eesti teenis esimest korda vehklemise tiitlivõistluse korraldusõiguse

Vehklemine Kalevi spordihallis
Vehklemine Kalevi spordihallis Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Euroopa Vehklemise Konföderatsioon kinnitas 2022. aasta U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste toimumiskohaks Tallinna.

Kuni 23-aastaste EM toimub kuuel päeval 2022. aasta mais või juunis Kalevi spordihallis. Tegemist on läbi aegade esimese Eestis toimuva vehklemise tiitlivõistlusega.

U-23 Euroopa meistrivõistluste kavas on meeste ja naiste individuaal- ja võistkondlik turniir kõigis kolmes relvaliigis: epee, florett ning espadron. Viimasel U-23 EM-turniiril Plovdivis Bulgaarias osales üle 350 sportlase ning 70 võistkonna.

"Tallinna vehklemisinfrastruktuuri kompaktsus, eeskujulik suurturniiri korraldamise kogemus ja pühendunud inimeste olemasolu annavad Eesti Vehklemisliidule kindluse, et esimene tiitlivõistlus saab läbi viidud väga kõrgel tasemel. Tiitlivõistluse korraldamine Eestis kingib meie vehklemisrahvale ja tavapublikule ainulaadse võimaluse näha kõikidele  relvaliikidele omast ilu ja maagiat," kommenteeris Eesti Vehklemisliidu peasekretär Denis Ostrovski.

U-23 EM-i peetakse aastast 2008. Selle aja vältel Eesti vehklejad on tõusnud pjedestaalile kolmel korral:

Katrina Lehis – 3. koht, Bratislava (2012)
Nelli Differt (Paju) – 2. koht, Torun (2013)
Eesti naiskond (Nelli Differt (Paju), Katrina Lehis, Veronika Zuikova, Anu Hark) – 3. koht, Torun (2013)

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: