MM-il hõbeda võtinud Eensaar: kaks ööd ja päeva me sisuliselt ei maganud

Eesti võistkond koosseisus Reeda Tuula-Fjodorov, Rain Eensaar, Silver Eensaar ja Timmo Tammemäe teenisid Eestile hõbemedalid nelja ööpäevase katsumusega, kus seitsme etapi jooksul tuli sõita ratta ja kajakiga, teha linnaorienteerumist, lihtsalt joosta ja sõita SUP-lauaga. Eesti esimene selle ala MM-medal, hõbedane, nõudis tugevat tiimitunnet, korralikku strateegiat ja ka kohapealset otsuste langetamist.

"Isegi see füüsiline pool ei ole see raskus. Pigem on see, mismoodi hoida tiimi ühtlaselt liikumas ja kõige rohkem on see, et kuna võistlus on üle 100 tunni tuleb ka unefaktor mängu. Kui pallju inimene suudab minna enne kui ta väsib," ütles Tammemäe.

"Meie näitel siis esimesed kaks ööd ja päeva sisuliselt ei maganud ja tegime siis kahe tunnise unepausi pärast neljandat etappi. Järgmine öö jällegi ei maganud. Oli 200 kilomeetrine ratta etapp, mis võttis ka ligi ööpäeva ja siis otsustasime enne viimast pingutust neljandal ööl magada 45 minutit ja vaadata kuidas see vajadus tekib," kirjeldas võistlust Rain Eensaar.

Toimetaja: Kirte Katrin Sarevet

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: