Saksamaa tagas esimesena koha MM-finaalturniiril

Saksamaa jalgpallikoondis võitu tähistamas.
Saksamaa jalgpallikoondis võitu tähistamas. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Saksamaa jalgpallikoondis alistas võõrsil 4:0 Põhja-Makedoonia ja kvalifitseerus esimesena järgmisel sügisel peetavale MM-finaalturniirile.

Sakslased asusid 50. minutil Kai Havertzi väravast juhtima, 70. minutil lõi Timo Werner seisuks 2:0 ja kolm minutit hiljem skooris Werner taas. Lõppseisu vormistas 83. minutil Jamal Musiala.

Saksamaa on J-alagrupis 21 punktiga kindel liider ning tagas kaks mänguvooru enne valiksarja lõppu esimesena koha finaalturniiril. Automaatselt oli koht olemas korraldajamaal Kataril.

Neljakordne maailmameister Saksamaa pääses MM-ile 20. korda, neist rohkem on suutnud vaid Brasiilia, kes on MM-il mänginud 21. korral.