Seksuaalse ahistamise süüdistus viis Brasiilia jalgpallijuhi ametist

Rogerio Caboclo
Rogerio Caboclo Autor/allikas: SCANPIX / AFP

2019. aastal Brasiilia jalgpalliliidu (CBF) presidendiks valitud Rogerio Caboclo on ametist kõrvaldatud 21 kuuks, kuna teda kahtlustatakse seksuaalses ahistamises.

Brasiilia jalgpalliliidu eetikakomisjon peatas Caboclo volitused tänavu juunis, kui vastavate süüdistustega tuli välja tema endine sekretär.

Hiljem on tunnistajate ridadega liitunud veel kaks naisterahvast ja CBF-i üldkogu otsustas eemaldada Caboclo ametist 2023. aasta märtsini. Seejuures kuu aega hiljem lõppeks tema ametiaeg niikuinii.

Hetkel uurib teemat Rio de Janeiro osariigi prokuratuur. Muude asjaolude kõrval pannakse jalgpallijuhile süüks seda, et ta sundis alaliidu endist töötajat sööma koeraküpsist.

Praegu täidab Brasiilia jalgpalliliidu presidendi kohuseid üks asepresidentidest ehk Ednaldo Rodrigues. "Kõigil 27 hääletajal oli ligipääs Caboclo juhtumi materjalidele," lausus ta pärast üldkogu.

"Neid, kel oli varasemalt kahtlusi, kuidas hääletada, veendusid täielikult, et ahistamiskuritegu leidis aset. Iga vägivallaakti tuleb takistada, eriti naiste suhtes. Seda ei tohi meie majas enam juhtuda."

CBF-i presidendid on ka varem erinevate skandaalide keskmesse sattunud. Näiteks 2017. aasta detsembris määrati nelja aasta pikkused vanglakaristused Ricardo Teixeirale, Marco Polo del Nerole ja Jose Maria Marinile, keda seostati rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) korruptsiooniskandaaliga.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: