KK Viimsi ja Rakvere Tarvas olid Superkarikas võidukad

Valdo Lips
Valdo Lips Autor/allikas: Korvpalliklubi Viimsi/Estover

KK Viimsi astus esimest korda uuenenud koosseisuga kodupubliku ette ning alistas Eesti Superkarika kaheksandikfinaalis Keila Korvpallikooli tulemusega 95:53. Rakvere Tarvas alistas võõrsil 87:74 skooriga Tartu Kalev/Estiko.

Keilas peetud avakohtumise võitis KK Viimsi tulemusega 103:62 ning Viimsis mängitud korduskohtumises oli kodumeeskond taaskord vastasest selgelt üle. Esimese veerandaja võitis Viimsi skooriga 33:7 ja poolajale mindi 60:21 eduseisus. KK Viimsi võitis kohtumise tulemusega 95:53.

Viimsi parimana viskas Devin Harris 20 punkti. Keskmängija Ronalds Zakis lisas 18 punkti ja Rait-Riivo Laane sai kirja 13 punkti ja 11 resultatiivset söötu. Keila parimana viskas Conrad Sengbusch 18 punkti.

"Täitsa hea tunne oli täna nii väljakul, kui ka üldise atmosfääri mõttes. Suured tänud publikule saali tulemast ja loodan, et järgmistel mängudel on veel rohkem inimesi saalis," kommenteeris mängu Rait-Riivo Laane.

"Kindlasti oli jõudude vahekord täna selge, aga ei saa öelda, et meil kõik asjad õnnestusid. Meie jaoks oli tegemist hooaja ühe esimese mänguga ja kahjuks pole meil terviklik võistkond olnud erinevatel põhjustel pikalt koos, mis tähendab omakorda mõningaid liigseid vigu," jagas mängujärgseid muljeid Viimsi treener Kristjan Evarti.

KK Viimsi järgmise ringi vastane on Tallinna Kalevi ja Eesti Maaülikool/Skarcon paari võitja.

Teises kolmapäeval peetud Superkarika kohtumises alistas Rakvere Tarvas esiliiga klubi Tartu Kalev/Estiko skooriga 87:74. Rakvere parimana viskas Sten Saaremäel 18 punkti ja andis 3 resultatiivset söötu. Tartlaste parim skoorija oli Timo Eichfuss, kes sai kirja 16 punkti ja haaras 13 lauapalli.

Rakvere Tarva ja Tartu Kalev/Estiko korduskohtumine mängitakse pühapäeval, 26. septembril Rakvere Spordihallis.

Toimetaja: Henrik Laever