Noor Eesti suusahüppaja suurendas olümpiale saamise lootust

Annemarii Bendi võidutses nii suusahüpetes kui kahevõistluses
Annemarii Bendi võidutses nii suusahüpetes kui kahevõistluses Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Sel nädalavahetusel toimusid Norras Oslos suusahüppajate kontinentaalkarikasarja võistlus, millest võtsid osa ka Eesti suusahüppajad. Naiste arvestuses võistles 19-aastane Annemarii Bendi ning meeste arvestuses osalesid Markkus Alter ja Karel Rammo.

Esimesel võistluspäeval hüppas Annemarii Bendi 70 meetrit ning selle hüppega sai kirja 43,2 punkti ja 31. koha. Finaalvooru edasipääsemiseks sellest kahjuks ei piisanud.

Teise võistluspäeva avavoorus hüppas Annemarii Bendi 74 meetrit ning sai kirja 60,7 punkti. Hüppega oli Bendi peale esimest hüppevooru 30. kohal ning sai võimaluse hüpata ka finaalvoorus. Teises hüppevoorus lisas Annemarii hüppepikkust juurde ning maandus 75,5 meetri peal, mis andis talle juurde 64,5 punkti.

"Emotsioon on mega ja päris täpselt veel kohale ei jõuagi, et väga vajalikud punktid kätte sain! Samas peab tunnistama, et tegelikult eile põlesin natuke läbi, kuid täna suutsin jääda rahulikuks ja hüpped õnnestusid täpselt nii nagu pidid. Nüüd tuleb siit ainult edasi minna," kommenteeris Bendi oma võistlust.

Kokku teenis Bendi kahe hüppega 125,2 punkti ning sai kokkuvõttes 26. koha. Võistlustel saadud punktid annavad Annemarile võimaluse võidelda olümpiale pääsu eest. Edasi on Annemarii Bendit ees ootamas oktoobris toimuvad Eesti meistrivõistlused.

Mõlemal võistluspäeval meeste arvestuses piirdusid Eesti sportlased esimese hüppevooruga. Markkus Alter maandus hüppemäel 73,5 meetrit ja teenis 55,9 punkti ning lõpetas võistluse 43. kohal. Karel Rammo kauguseks mõõdeti 67,5 meetrit ning selle eest sai kirja 40,4 punkti ja 44. koha.

Teisel võistluspäeval näitas Markkus hüppemäel 77 meetrist hüpet ja sai sellega kirja 58,1 punkti ning 44. koha. Kareli hüppekauguseks mõõdeti 67 meetrit ja sellega teenis 37,4 punkti ning 45. koha.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: