Viljandi HC kaotas tasavägise eurosarja kohtumise

Viljandi HC
Viljandi HC Autor/allikas: Helin Potter

Laupäeva õhtul pidas Viljandi HC EHF European Cup'i eurosarja korduskohtumise Bosnia ja Hertsegoviina klubi Doboj MRK Slogaga.

Eestis peetud avamäng jäi 20:20 viiki, laupäeval võõrsil mängitud korduskohtumises pidi Viljandi HC tunnistama Sloga 23:25 (7:15) paremust. Järgmisesse eurosarja ringi edenes Sloga koondtulemusega 43:45.

"Ei ütleks, et suurim emotsioon praegu pettumus on. Aga tugevam meeskond siit paarist edasi ei läinud. Mänguliselt olime vastasest üldjoontes ju paremad, aga kuidagi suutnud Sloga väravavahti üle mängida," kommenteeris Viljandi peatreener Marko Koks.

Avakohtumises Viljandit kimbutanud puudulik võimaluste realiseerimine osutus komistuskiviks ka Bosnia ja Hertsegoviinas. Kuigi kohtumine algas tasavägiselt ning 14. minutiks oli seis 5:5, suutis Sloga teha 0:7 vahespurdi ning kohtumise 22. minutiks oli Viljandi 5:12 kaotusseisus.

Väravapõud suudeti enne avapoolaja lõppu küll lõpetada, ent poolajale pidi Viljandi minema 7:15 kaotusseisus. Teisel poolajal suutis Viljandi mängu tagasi tulla ning kohtumise 45. minutiks oli kaotusseis vähenenud kahele väravale, 16:18.

Paraku Viljandi lähemale ei jõudnud ja kaotas kohtumise tulemusega 23:25. Kokkuvõtteks võitis Sloga kahe mängu koondtulemusega 43:45 ning pääses eurosarjas järgmisesse ringi. Ott Varik oli kaheksa väravaga Viljandi resultatiivseim mängija.

"Võtan poiste ees mütsi maha, sest kaheksaväravalisest kaotusseisust välja tulla oli võimas. Teine poolaeg oli meie mäng ja lõpus olid omad võimalused meile vajalikuks viigiks, aga paar rumalat otsust tähtsatel hetkedel maksid kätte," lisas Viljandi peatreener Marko Koks.

Toimetaja: Henrik Laever