Vähemuses lõpetanud Tottenham sai kirja hooaja esimese kaotuse

Crystal Palace tähistab Tottenhamile löödud väravat
Crystal Palace tähistab Tottenhamile löödud väravat Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas seni kolmest mängust kolm võitnud Tottenham Hotspur sai üllatuslikult kirja hooaja esimese kaotuse. Võõrsil jäädi 0:3 alla Crystal Palace'ile.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel läks teisel poolajal korralikuks andmiseks. 53. minutil kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi saanud Tottenhami keskkaitsja Japhet Tanganga tegi viis minutit hiljem ka kollase kaardi väärilise vea ning kohtunik saatis ta varakult duši alla.

Tottenhami kaitsesse surunud Palace sai oma tahtmise 76. minutil, mil Wilfred Zaha penalti realiseeris. Kaheksa minutit hiljem duubeldas Odsonne Edouard eduseisu ning vormistas kolmandal lisaminutil ka lõppseisu.

Hooaega 1:0 võiduga tiitlikaitsja Manchester City vastu alustanud ja kolm punkti ka järgmisest kahest mängust noppinud Spurs sai nii tabelisse kirja esimese kaotuse, mis tähendab, et tabeliliidrina nad ei jätka. Crystal Palace'i jaoks oli tegemist aga hooaja esimese võiduga kahe viigi ja ühe kaotuse kõrval.

Eesti koondise 18-aastane keskkaitsja Maksim Paskotši seekord pingile ei mahtunud, kuid arvestades, et punase kaardi saanud keskkaitsja Tanganga peab mängukeeldu kandma, on Paskotšil võimalus järgmiseks mänguks koosseisu pääseda.

Tottenham peab oma järgmise kohtumise 16. septembril Euroopa Konverentsiliigas Stade Rennais vastu ning juba kolm päeva sõidab neile Premier League'i neljandas voorus külla linnarivaal Londoni Chelsea.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp