Üleeuroopalise spordinädala avaüritusena toimub heategevuslik teatejooks

Heategevuslik teatejooks Haapsalus.
Heategevuslik teatejooks Haapsalus. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Neljapäeval, 23. septembril toimub Eesti suurim koolinoorte spordiüritus heategevuslik Teatejooks suursündmusena üle Eesti. Osalema on oodatud 5.-9. klasside õpilased, kes teatejooksul osalemisega annavad panuse nende laste heaks, kes on kaotanud liikumisvõime.

"Meie eesmärk on pakkuda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning populariseerida sportlikke eluviise. Üritusel on ka heategevuslik poolt, millega kutsume üles andma panuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu nende laste heaks, kes on liikumisvõime kaotanud," ütles Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

Heategevuslikku Teatejooksu korraldatakse Eestis 16. korda ning seekord on tegu üleeuroopalise spordinädala avaüritusega. Jooks toimub 8-liikmeliste võistkondadena, kus iga jooksja peab läbima 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Jooksule eelneb soojendus nimeka sportlase või spordielu eestvedaja juhtimisel.

Erik Pallase sõnul on teatejooksu traditsiooni jätkamiseks valmis kõikide maakondade spordielu eestvedajad, kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid.

"Sel aastal on osavõtjaid oodata 12 000 ning sündmus toimub 28 toimumiskohas üle Eesti," ütles Pallase.

Osavõtt on kõigile tasuta, registreerimine on avatud kuni 13.09.2021 kodulehel www.teatejooks.ee.

Toimetaja: Kirte Katrin Sarevet

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: