Tuneesia korvpallurid olid Aafrikas taas parimad

Tuneesia korvpallikoondis
Tuneesia korvpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / imago images/Xinhua

Aafrika meistriks korvpallis krooniti teist korda järjest Tuneesia, kes alistas pühapäeval Rwanda pealinnas Kigalis peetud finaalis Elevandiluuranniku 78:75 (25:18, 22:16, 18:25, 13:16).

Tuneesia paremad olid Mejri Salah 22 ja Michael Roll 18 punktiga. Kaheksa punktiga piirdunud, kui kümme lauapalli hankinud Makram Ben Romdhane valiti ühtlasi turniiri kõige kasulikumaks mängijaks. Souleyman Diabate tõi Elevandiluuranniku kasuks 20 silma.

Tuneesia koondis võitis kõik kuus finaalturniiril peetud kohtumist: alagrupis saadi jagu Guineast 82:46, Egiptusest 87:81 ja Kesk-Aafrika Vabariigist 68:51, veerandfinaalis Lõuna-Sudaanist 80:65 ja poolfinaalis Roheneemesaartest 75:65.

Eksimatult kulges finaalini ka Elevandiluuranniku teekond: alagrupis võideti Keeniat 88:70, Malit 90:67 ja Nigeeriat 77:68, veerandfinaalis Guinead 98:50 ja poolfinaalis Senegali 75:65.

Pronksikohtumises oli Senegal üle Roheneemesaartest 86:73.

Aafrika korvpalli ajaloo edukaim koondis ehk Angola - 30 meistritiitlist kuulub neile 11 - võitis seekord alagrupis kolmest mängust vaid ühe, alistas kaheksandikfinaalis küll Egiptuse 70:62, aga kaotas veerandfinaalis Senegalile 74:79.