Maltsev kindlustas endale koha olümpiamängudel

Kevin Maltsev
Kevin Maltsev Autor/allikas: Tairo Lutter/Eesti Meedia/Scanpix

3.-5. septembrini toimus Kasashtanis Schuchinskis suusahüppajate suvine maailmakarikasarja etapp, millest võttis osa Eesti suusahüppaja Kevin Maltsev.

Hüppemäel valitsesid terve nädalavahetuse jooksul väga keerulised tuuleolud ning võistlus viidi üle väiksele mäele. Kõik planeeritud võistlused viidi läbi 5. septembril.

Hommikul toimunud võistluses näitas Maltsev esimeses voorus 88 meetri pikkust hüpet, mille eest teenis ta 112 punkti ning sai 16. koha. Selle hüppega pääses eestlane edasi finaalvooru. Teises voorus hüppas Maltsev 81,5 meetrit, mis lisas tema lõpptulemusele 96,2 punkti. Võistluse lõpetas Maltsev 26. kohaga (208,2 punkti).

"Hüppemäel tuli esimene hüpe täitsa hästi välja ja sellega võis rahule jääda. Oli vaja vaid teha teine samasugune hüpe veel. Kuid teise hüppe puhul ma päris täpselt ei teagi, mis viltu läks. Võis juhtuda, et läksin suusaga alt, sest hoovõtus oli libisemine nii kinni ja peale hüpet oli parafiin nagu liim suusa all," ütles Maltsev pärast esimest võistlust.

Kaksikvõidu võtsid Norra sportlased Halvor Egner Granerud (258,6 punkti) ja Marius Lindvik (249,2 punkti). Kolmandal kohal lõpetas päeva esimese võistluse Bulgaaria suusahüppaja Vladimir Zografski (245,9 punkti).

Päeva teise võistluse esimeses hüppevoorus märgiti Maltsevi hüppe pikkuseks 84 meetrit, mis andis talle 97,6 punkti ja 9. koha. Finaalvoorus lendas suusahüppaja 85 meetrit ning teenis hüppe eest 87,6 punkti. Kahe vooru eest teenis Maltsev kokku 185,2 punkti ning lõpetas võistluse 17. kohaga.
Võistlusega oli Maltsev rahul, kuid ütles, et tuuleolud olid rasked: "Esimese hüppega sain väga hea tuule ja lootsin saada samasuguse tuule ka teiseks hüppeks. Kuid sain totaalse keerise ja sinna mu esikümne koht läks."

Kolmikvõidu võtsid Norra suusahüppajad Halvor Egner Granerud (221,4 punkti), Robert Johansson (212,4 punkti) ja Marius Lindvik (211,8 punkti).

"Vaatamata keerulistele tuuleoludele näitasin häid hüppeid ja võistlustega saan rahule jääda. Punktid on käes ja olümpiaks on koht nüüd kindlustatud. Kripeldama jäävad ikkagi mõlema võistluse finaalvooru hüpped. Päeva teisel võistlusel oli loterii tuulega. Punktide järgi oli tuul hea, kuid tegelikkuses tuul keerutas ja muutus isegi kohati ohtlikuks. Üldpildis jään võistlusega rahule," rääkis Maltsev kahe võistluse kokkuvõtteks.

Edasi liiguvad suusahüppajad Venemaale Chaikovskysse, kus 10.-12. septembrini toimub järgmine suvise maailmakarikasarja etapp . Eestit on esindamas Kevin Maltsev.

Toimetaja: Kirte Katrin Sarevet

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: