Kanada hokinaised ei lasknud USA-l end kinni püüda, pronks taas Soomele

Kanada naiste jäähokikoondis
Kanada naiste jäähokikoondis Autor/allikas: SCANPIX / AP

Calgarys peetud naiste jäähoki maailmameistrivõistlustel tuli kuldmedalitele võõrustaja Kanada, kes alistas finaalis lõunanaaber USA lisaajal 3:2 (0:2, 2:0, 0:0, 1:0).

Ameeriklannad asusid Alexandra Carpenteri tabamustest esimesel kolmandikul 2:0 juhtima, aga teisel perioodil Brianne Jenner ja Jamie Lee Rattray võrdsustasid seisu.

Kolmas periood väravaid ei toonud ja järgnenud lisaajal jõudis esimesena tabamuseni Kanada - kuldse värava viskas Marie-Philip Poulin.

Eelmisel viiel MM-il esikohale tulnud ameeriklannadel oli šanss naaber kinni püüda: enne finaali oli Kanadal kümme ja USA-l üheksa MM-tiitlit. Nüüd aga tegid kanadalannad vahe taas suuremaks.

Varem toimunud pronksikohtumises oli Soome parem Šveitsist 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Soomlannad ongi põhiline kolmas medalivõitja MM-turniiridel - neil on läbi ajaloo üks hõbe ja 13 pronksi.

Turniiri parimaks väravavahiks nimetati Anni Keisala (Soome), parimaks kaitsemängijaks Lee Stecklein (USA) ja parimaks ründajaks Melodie Daoust (Kanada), kes oli ühtlasi ka turniiri kõige väärtuslikum mängija.