Tartu Ülikooli korvpallikool täienes tunnustatud Ameerika treeneriga

Brian McCormick
Brian McCormick Autor/allikas: TÜ korvpallikool

Tartu Ülikooli korvpallikoolis alustas tööd kogenud Ameerika treener ja koolituste läbiviija Brian McCormick. Kahel järgmisel hooajal on tema juhendada korvpallikooli esiliiga, U-18 ja U-16 vanuse võistkonnad.

Utah ülikooli doktorikraadiga Brian McCormick on treenerina töötanud varem Ameerikas, Rootsis, Iirimaal, Taanis ning juhendanud nii mehi kui ka naisi. Lugematul hulgal loenguid, seminare ja töötubasid on McCormick teinud Aasiast Ameerikani.  2003. aastast tegutseb ta ka koolitusettevõtte 180Shooter asutaja ja konsultandina. Lisaks on ta avaldanud üle 20 korvpalliraamatu. 

Tartu Ülikooli korvpallikooli juhi Joosep Toome sõnul on Brian McCormick väga mitmekülgne treener ja koolitaja, kellel on korvpallioskuste ja -teadmiste edasiandmiseks oma kindel arusaam. "Tema raamatud kaasaegse korvpalli õpetamise metoodikast on üle maailma noortekorvpalli treenerite seas kõrges hinnas. Tuleval hooajal on Brian lisaks treeneritööle alustamas ka treenerite koolitamise- ja mentorlusprogrammiga, millega soovime tõsta eriti nooremate treenerite kvaliteeti," sõnas Toome.

McCormicku sõnul on Tartus võimalik kaasa lüüa klubi arendamises. "Olen varem Euroopas töötanud ja nüüd oli õige hetk siia tagasi tulla. Tartus on võimalus klubi arendamisel ja ülesehitamisel kaasa lüüa, seega sobib see hästi mu oskuste ja taustaga. Eesti kohta ma eriti palju varem ei teadnud, aga regioon on tuttav, piltide ja eelinfo järgi olid Tartu treeningutingimused väga head. Ootan seega põnevusega algavat hooaega ja siinse korvpallimaastikuga tuttavaks saamist," sõnas McCormick.

Brian McCormick juhendab järgmisel kahel hooajal Tartu Ülikooli korvpallikooli U-18 ja U-16 meeskondi, lisaks on ta meeste esiliigas mängiva Tartu Ülikool/Eviko meeskonna peatreener.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: