Hooaja viienda võidu võtnud Quartararo kasvatas üldedu

Fabio Quartararo Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Mootorrataste ringrajasõidu MotoGP sarja pühapäevase etapi Suurbritannias võitis Fabio Quartararo (Yamaha), kes kasvatas järjekordse võiduga ka edu MM-sarja üldarvestuses.

Kolmandalt positsioonilt startinud Quartararo tõusis liidriks viiendal ringil ja juhtis kuni finišini. Teisena lõpetas hispaanlane Alex Rins (Suzuki) ning kolmandana finišeeris Aleix Espargaro (Aprilia), kes tõi enda tiimile Racing Team Gresini aegade esimese MotoGP pjedestaalikoha.

Espargaro noorem vend Pol (Honda), kes startis esikohalt, pidi lõpuks leppima viienda kohaga. Tiitlikaitsja Joan Mir (Suzuki) lõpetas üheksandana.

Kuuel korral MotoGP sarja meistriks tulnud hispaanlane Marc Marquez (Honda) põrkas juba avaringil kokku Jorge Martiniga (Ducati) ja sellega oli mõlema võistlus lõppenud. "Tahan Martinilt vabandust paluda, kuna see oli täielikult minu süü," ütles Marquez. "See oli esimene ring ja olin liiga optimistlik."

12 etapist viis võitnud 22-aastane Quartararo on 206 punktiga MM-sarja kindel liider, teine on Mir 141 punktiga, kolmas Johann Zarco (Ducati) 137 ja neljas Francesco Bagnaia (Ducati) 136 punktiga.

MotoGP hooaja lõpuni on jäänud veel kuus etappi, järgmisena võisteldakse 12. septembril Hispaanias.