Manchester City purustas Arsenali ja tõusis liigat juhtima

Manchester City pani koduväljakul püsti väravatesaju. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Laupäeval sai Arsenali muserdav Premier League'i hooaja algus jätku, kui Manchester City sai koduväljakul punasärkide üle veenva 5:0 võidu.

Esimese 12 minuti jooksul kõmmutas City vastaste väravasse juba kaks lööki, skoorijateks Ilkay Gündogan ja Ferran Torres, kes mängisid Arsenali kaitse lihtsalt üle.

36. minutil teenis Arsenali mängumees Granit Xhaka punase, kui sõitis jalad ees Joao Cancelole sisse ja jättis kaotusseisus meeskonna kümnekesi väljakule.

Kaks minutit enne poolajavilet lõi Cityle kolmanda värava Gabriel Jesus.

53. minutil sai jala valgeks noor Hispaania koondislane Rodri, kelle leidis kastis üles teise värava autor Torres.

Ka viienda vastuseta värava lõi Torres, kes suunas palli 84. minutil vasaku jalaga Arsenali värava ristnurka.

Arsenal ei kujutanud Cityle eriti mingisugust ohtu, sest mitte ükski pealelöök ei jõudnud raamidesse. Närune etteaste kukutas Mikel Arteta hoolealused esimest korda peale 1954. aastat liigatabeli viimaseks. Esimeseks tõusnud Cityle järgnevad West Ham ning kolmandat kohta jagavad Liverpool ja Chelsea.

Toimetaja: Grete Isabel Huik