Rannajalgpalli maailmameistri selgitavad Venemaa ja Jaapan

{{1630151700000 | amCalendar}}
Rannajalgpalli MM: Jaapan - Tahiti Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Venemaal toimuval rannajalgpalli MM-il mängiti laupäeval poolfinaalid, milles kohtusid paarid Venemaa - Šveits ning Jaapan - Senegal. Esimeses poolfinaalis läks parema selgitamiseks vaja penaltiseeriat, millest väljus 5:4 võitjana Venemaa, teises poolfinaalis oli Jaapan 5:2 parem Senegalist.

Esimene poolfinaal pakkus vaatajatele tõelist põnevusetendust. Viimasel kolmandikul oli Šveitsil 5:3 eduseis, kuid võõrustaja Venemaa suutis seisu viimasel minutil viigistada ning lisaaeg möödus väravateta.

Normaalajal teenisid rannajalgpallis harvanähtava punase kaardi nii Venemaa kui Šveitsi pallurid ning mängu pidi pooleli jätma venelastest Kirill Romanov ja šveitslastest Michael Misev.

Penaltiseerias kerkis Venemaa kangelaseks väravavaht Maksim Tšužkov, kes tõrjus Tobias Steinemanni penalti.

Teine poolfinaal algas tagasihoidlikumalt - esimene värav löödi alles 16. minutil, kui Jaapani poole pealt skooris Takuya Akaguma. Senegal suutis küll kümmekond minutit hiljem seisu viigistada, kuid sellest ei piisanud, sest Jaapan sai püssi paukuma ning asus poolfinaali kiirelt 4:1 juhtima. 33. minutil lõi Senegal ühe tagasi, kuid minut hiljem pani Jaapan mängule ilusa punkti, tehes lõppseisuks 5:2.

Enne mänge:

Venemaa pääses poolfinaalidesse pärast kaotuseta möödunud alagrupiturniiri, kus alistasid Jaapani, Paraguay ja USA. Kahekordne maailmameister Venemaa kohtus teist MM-i järjest Hispaaniaga, kellest veerandfinaalis 4:2 üle olid.

Venemaaga kohtub laitmatu turniiri teinud Šveitsi koondis, kes pääses Brasiilia, Valgevene ja El Salvadori koondistest koosnevast alagrupist väravavahega +10. Šveitslased alistasid veerandfinaalis Uruguay lausa 10:1 ning otsivad koondise ajaloo esimest võitu MM-turniirilt.

Jaapan on poolfinaalidesse jõudnud meeskondadest ainus, kes enda alagrupis esimeseks ei tulnud. Jaapan kohtus veerandfinaalis Tahitiga, kellest lisaajale läinud põnevusmängus lõpuks 5:4 üle olid. Jaapan pole kahel katsel (2005, 2019) MM-il poolfinaalidest edasi pääsenud ning on mõlemal korral tulnud turniiril neljandaks.

Senegal võitis D-alagrupi ning kohtus veerandfinaalis maailma edetabelis esimesel kohal asetseva Brasiiliaga, kes oli turniiri suurfavoriit. Üllatuslikus veerandfinaali kohtumises jäi peale just Senegal, kes alistas 14-kordse maailmameistri 5:4 ja pääses võiduga esimest korda koondise ajaloos MM-il poolfinaali.

Rannajalgpalli MM-i finaal mängitakse pühapäeval kell 19.30 ning on samuti nähtav ERR-i spordiportaalis.

Toimetaja: ERR Sport