Dortmund pälvis Haalandi väravast põneva võidu

Erling Braut Haaland.
Erling Braut Haaland. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas toimus reede õhtul põnevuskohtumine, kus vaatamata Hoffenheimi 90. minutil löödud viigiväravast andis Erling Braut Haaland mängu viimastel hetkedel Dortmundi Borussiale 3:2 võidu.

Pingelisest avapoolajast, kus sai näha lööki vastu posti, andmata penaltit ning suurepäraseid sooritusi Hoffenheimi väravavahi Oliver Baumanni poolt väravaid ei toonud. Esimesena sahistas vastase võrku koduvõistkond Dortmund, kui Giovanni Reyna 49. minutil palli paremasse nurka lõi. Christian Baumgartner viigistas mängu 12 minutit hiljem, misjärel viis Jude Bellingham 69. minutil taas Dortmundi ette.

Külalised otsisid viigiväravat kuni normaalaja viimase minutini, kui Kevin Akpoguma suunas nurgalöögist peaga palli värava poole ning Munas Dabbur sellele jala vahele sai ning mängu viigistas. Kuigi tundus, et mäng võib lõppeda viigiseisul, ehitas Dortmund siiski rünnaku üles ning norrakas Erling Braut Haaland pani terava palli Hoffenheimi värava ette, millest Dortmund sai lausa kolm võimalust, millest kolmanda Haaland ise realiseeris.

Dortmundi Borussia haaras pärast kolmandat mängu kuue punktiga Bundesliga esikoha, kuid Saksamaa kõrgliigas mängitakse kolmanda voorud lõpuni laupäeval ning pühapäeval. Kaotuseta on alustanud vaid Wolfsburg.

Toimetaja: Kristjan Kallaste