Siimer sai suvebiatloni MM-il juunioride seas üheksanda koha

Kristo Siimer
Kristo Siimer Autor/allikas: SCANPIX/Õhtuleht/Maria Kilk

Tšehhis Nove Mestos alanud suvebiatloni maailmameistrivõistlustel olid avapäeval võistlustules juunioride, supersprindis oli eestlastest parim üheksanda koha saanud Kristo Siimer.

Supersprindi 4,5 km pikkuseset kvalifikatsioonist pääses edasi 30 sportlast. Meesjuunioride seas oli eelsõidus eestlastest parim Siimer, kes eksis mõlemas tiirus ühel lasul ja pääses 11. kohaga finaalsõitu. Kvalifikatsiooni kiireim oli tšehh Jonas Marecek, kes tegi ühe möödalasu ja lõpetas ajaga 11.35,0, Siimer kaotas talle 39,3 sekundiga.

Teistest eestlastest pääses Mart Všivtsev viimasena edasi, saades viie möödalasu juures 30. koha (+1.29,9). Marten Aolaid eksis kolmel lasul ja lõpetas 44. kohaga (+2.23,4).

7,5 km pikkuses finaalsõidus võttis Tšehhi kaksikvõidu – Vitezslav Hornig edestas koondisekaaslast Tomas Mikyskat 1,4 sekundiga, mõlemad käisid kolmel trahviringil. Pronksi võitis Venemaa laskesuusaliidu lipu all võistlev Dmitri Šamukajev, kes eksis kahel lasul ja kaotas võitjale 11,6 sekundiga.

Siimer tegi nelja tiiru peale viis möödalasku ja lõpetas üheksanda kohaga, jäädes võitjale alla 41,4 sekundiga. Všivtsev eksis samuti viiel lasul ja sai 21. koha (+1.37,1). Kokku lõpetas finaalsõidu 28 noormeest.

Neidude seas eestlannad kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud. Parimana sai Demi Heinsoo 34. koha (3+1; +1.59,2). Lisbeth Liiv lõpetas 36. kohaga (1+2; +2.10,7).

MM-kulla võitis venelanna Anastassia Gorejeva (1+3+0+1; 23.16,5), edestades 6,3 sekundiga lätlanna Sanita Bulinat (1+2+2+1), pronksi võitis tšehhitar Tereza Vobornikova (3+1+0+1), kaotades võitjale 13,3 sekundiga.

Reedel on võistlustules täiskasvanud, eestlastest teeb supersprindis kaasa Jüri Uha.