Tänavused kettagolfi meistrid selgitatakse välja Hiiumaal

Kettagolf
Kettagolf Autor/allikas: Eesti Discgolfi Liit

Eesti Meistrivõistlused kettagolfis toimuvad juba sel nädalal, 25.-28. augustini Hiiumaal Randme Puhketalu ja Paluküla discolfi parkides. Kokku osaleb võistlusel 160 Eesti parimat mängijat ning pineva nelja päeva jooksul teeb iga mängija Hiiumaa metsade vahel keskmiselt 245 viset ja 9000 lennumeetrit.

Eesti Discgolfi Liidu esindaja Silja Madisoni sõnul on tänavusi Eesti meistreid kettagolfis keeruline ennustada. "Kahe liidrina konkureerivad meeste meistritiitlile kindlasti mullune, kolmekordne Eesti meister Albert Tamm ning mullune pronks Silver Lätt. Juunioridest on võimsalt peale tulnud Mathias Villota ja Roland Kõur, kes võistlevad sel aastal MPO divisjonis. Seega pakuvad noored vanadele tegijatele tänavu kõva konkurentsi," ütles Madison.

Naiste osas on Kristin Tattaril viis tiitlit, kuid üsna kandadel astub Keiti Tätte. "Seni ei ole Tättel õnnestunud meistrivõistlustel veel pjedestaalile pääseda, kuid hiljuti mängis ta Euroopa meistrivõistlustel tippnaiste seas end neljandale kohale. Olles nüüd juba suurema kogemuste pagasiga, näeb tõenäoliselt ka naiste divisjonis põnevat lahingut," lisas ta.

Meeste 40+ divisjonis on enim esikohti noppinud Raimo Kimmel. Arvestades, et Hiiumaa rajad nõuavad rohkem täpsust kui distantsi, on see pigem Kimmelit soosiv ka sel aastal. Naiste 40+ divisjonis on Madisoni sõnul kaks tugevamat nime, Margit Viilep ja Käthlin Keremäe, kes eelmisel aastal võtsid vastavalt esimese ja teise koha ning mängisid euroopakatel üsna sarnast tulemust. Meeste 50+ divisjonis on pooltel võimalus võita. Kõik sõltub õhusniiskusest ja tähtede seisust. Meeste 60+ on Jaanus Väljamäe kindlasti üks favoriit.

Tänavustele meistrivõistlustele on õla alla pannud Eesti kettatootja Disctroyer, kelle hinnangul on meistrivõistluste üheks kindlaks eesmärgiks populariseerida kettagolfi ühiskonnas laiemalt, seda eriti noorte seas. "Discgolf ei ole veel jõudnud värvilistesse multikatesse ega koomiksitesse, ometi on tegemist sama ägeda spordialaga kui näiteks võrkpall. Meie hinnangul võiks kettagolf näiteks viie aasta pärast olla vabalt kindel osa algklasside ja gümnaasiumi kehalise kasvatuse tundidest või spordipäevadest ning üks viis selleks on anda oma panus ka Eesti tippude võistlustesse," ütles Disctroyeri esindaja Alver Kivirüüt.

Sportliku taseme tõstmise eesmärgil vähendati tänavuste meistrivõistluste osalejate arvu 160 mängijani, mullu osales võistlustel 237 mängijat. Koha nimekirjas kindlustasid omale eelmise aasta meistrivõistluste parimad, EDGL Karikasarja 2021 ja Harrastajate 2021 parimad, ülejäänud võistlejakohad jagunesid Eesti Discgolfi Liidu klubidele kutsete alusel, samuti avatud registreerimisvoorude käigus.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: