Premier League kehtestas koondisesse kutsutud mängijatele piirangud

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Pixabay

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga Premier League teatas teisipäeval, et ei anna mängijatele luba klubi juurest lahkuda ja koondisega liituda, kui koondis peab mänge Suurbritannia hinnangu kohaselt punastes riikides.

Punasteks peetakse riike, mille Covid-19 nakatumisnäitaja on väga kõrge. Liiga sõnul peitub otsuse taga eesmärk mängijaid võimalikult lühikese perioodi vältel klubist eemal hoida. Kõrge nakatumisnäitajaga riikidest naastes kehtib kõikidele inimestele Suurbritannia seatud kohustus jääda 10 päevaks karantiini.

"Otsus sündis väga raskelt, kuid üksmeelselt. Pidasime põhjalikke arutelusid nii klubide, jalgpalliliidu kui ka valitsusega ning leidsime, et punasesse nimekirja kuuluvatest riikidest Suurbritanniasse naasmine kätkeb endas terviseriske, mistõttu kehtib koondisega suurendatud riskiga piirkonda reisimise keeld eranditult kõigile," seisis liiga teadaandes. 

Liiga andmetel oli ligikaudu 60 mängijal kavatsus septembris, mil mängitakse maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniire, punasesse riiki reisida. 

Reisipiirangud tulid Premier League'i juhatuses kõne alla esmaspäeval, kui Liverpooli jalgpalliklubi teatas, et keelab egiptlasest staarmängijal Mo Salahil septembris koondisega Aafrika mandrile reisida. 

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: