AC Milan alustas hooaega võidukalt, Cagliari viigistas halvast seisust

AC Milani mängijad.
AC Milani mängijad. Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Itaalia jalgpalli kõrgliigas mängiti esmaspäeva õhtul viimased kohtumised hooaja avavoorus, kus AC Milan alistas 1:0 Sampdoria ning Cagliari ja Spezia mängisid 2:2 viiki.

Milan asus kohtumist Sampdoriaga juhtima juba üheksandal minutil, kui Brahim Diaz väravani jõudis. Seejärel mängus enam väravalisa ei tulnud ning eelmisel hooajal võõrsilvõitude rekordi püstitanud Milano klubi saavutas hooaja avamängus 1:0 võidu.

Teises esmaspäeva õhtul toimunud mängus tuli Ragnar Klavani endine koduklubi Cagliari välja kaheväravalisest kaotusseisust, et päästa viigipunkte. Spezia lõi sarnaselt AC Milaniga värava juba esimese kümne minuti jooksul, millele meeskond lisas 58. minutil ka teise tabamuse.

Järgmise kaheksa minuti jooksul viigistas Cagliari aga seisu, kui Joao Pedro 62. minutil esimese lõi ning sellele neli minutit hiljem penalti kaudu veel lisas. Mäng lõppeski seisul 2:2.

Esimese mänguvooru Itaalia kõrgliigas lõpetasid võidukalt kaheksa meeskonda, viiki mängisid neli tiimi, nende hulgas ka pikalt Itaalias võimul olnud Juventus. Eelmine hooaeg tuli liigavõitjaks Milano Inter.

Toimetaja: Kristjan Kallaste