Pirital selgusid Eesti meistrid purjetamises

Purjetamise Eesti meistrivõistlused
Purjetamise Eesti meistrivõistlused Autor/allikas: Eesti Jahtklubide Liit

Kalevi Jahtklubis toimunud purjetamise Eesti meistrivõistlused lõppesid pühapäeval päikesepaistelise ilma ning tormise mere saatel.

Laser 4.7 võistlusklassi üldkategoorias võidutsesid Karel Ratnik, Tristan Šaraškin ning Emils Amsils. Zoom 8 klassi sõitjatest olid parimad Rasmus Randmäe, Sandra Sinivee ning Elisabeth Ristmets. Kõige nooremate sõitjate ehk Optimist klassi võistlejate puhul olid seekord parimad Martin Rahnel, Julijs Kaugars ning Andrias Sepp.

Neli päeva kestnud võistlused pakkusid noortele erinevaid ilmastikuolusid, kus oma oskusi proovile panna. Avapäeval merel olnud suured lained ning tugev tuul tõi kaasa asjaolu, et Optimist sõitjad pidid kaldale jääma, küll aga näitasid noored oma oskusi järgneval kolmel päeval laitmatult. Üldkategoorias esikoha ning ühtlasi ka oma klassi Eesti meistrivõistluste võitjaks kuulutatud Martin Rahnel (Pärnu Jahtklubi) kogus kolme sõidupäeva jooksul kokku 23 punkti.

Üldarvestuse teise koha saavutas Julijs Kaugars Lätist, kes noppis kolme päeva vältel 31 punkti. Üldarvestuse kolmanda koha saavutas Andrias Sepp (PJK), kes kogus kokku 41 punkti ning tuli oma puntkisummaga Eesti meistrivõistluste arvestuses teiseks. Pronksmedal läks Kaito Haamerile (Kuusalu Jahtklubi), kes kogus kolme päevaga 43 punkti.

U-16 tüdrukute puhul jäi üldarvestuse kolmikvõit ning ühtlasi ka EMV kõik võidud Eestisse. Esimese koha saavutas Susanna Maria Jõgi (Tallinna Jahtklubi), kes kogus 76 punkti. Tema järel võidutses Ann Carolin Victoria Vürst (TJK), kes teenis omale 77 punkti. Kolmandale kohale, tuli 97 punktiga Anna Eliise Käerdi (TJK).

Optimist U-12 üldkategooria parimaks sõitjaks krooniti Ansis Codars Lätist, kes kogus võistluspäevade jooksul 177 punkti. Tema kannul oli Kristo Randmäe (Rein Ottosoni Purjespordikool), kes kogus 179 punkti ning tänu oma punktisummale krooniti ka Eesti meistriks. Üldarvestuse kolmas koht ning teine koht Eesti meistrivõistluste raames kuulus sel korral Teodor Endile (Kuusalu Jahtklubi), kes sai 192 punkti. Liis-Kärt Liiber (Pärnu Jahtklubi) tuli 208 punktiga EMV arvestuses auväärsele kolmandale kohale.

U-12 tüdrukute arvestuses tuli nii üldarvestuses kui ka Eesti meistrivõistluste raames esikohale Liise-Kärt Liiber (PJK). Teise koha saavutas Luise-Riin Liiber (PJK) 251 punktiga, kolmas koht läks Leene Välistele (PJK), kes kogus 284 punkti.

Zoom 8 üldkategoorias võidutsesid seekord Rasmus Randmäe (Rein Ottosoni Purjespordikool), kes kogus 41 punkti ning ühtlasi kuldmedali Eesti meistrivõistluste arvestuses. Teine oli Sandra Sinivee (Kuusalu Jahtklubi), kes viis koju hõbemedali 43 punktiga. Eesti meistrivõistluste pronks kuulub Elisabeth Ristmetsile (ROPK), kes kogus nelja päeva vältel 68 punkti.

Tüdrukute arvestuses purjetas kuldmedalile Sandra Sinivee, teisele kohale Elisabeth Ristmets. Kolmanda koha saavutas Juta Koov (Tallinna Jahtklubi), kes kogus nelja võistluspäevaga 76 punkti.

Laser 4.7 klassi purjetajad jätsid Eestisse kaks esikolmikukohta. Võidutses Karel Ratnik (Pärnu Jahtklubi), kes kogus nelja päeva jooksul 36 punkti ning tuli ka oma klassi Eesti meistriks. Talle järgnes Tristan Šaraškin (Kalevi Jahtklubi), kes kogus 61 punkti. Üldarvestuse kolmas koht läks Lätist pärit purjetajale Emils Amsilsile, kes teenis 69 punkti ning kolmas koht Eesti meistrivõistluste arvestuses kuulus Jorgen Kuivonenile (Dago/TJK), kes kogus nelja võistluspäevaga 77 punkti.

Laser tüdrukute kategoorias oli sel korral parim Mia Marin Lilienthal (Kalevi Jahtklubi), kes lõpetas võistluse 79 punktiga. Teisele kohale tuli Katariina Roihu (Tallinna Jahtklubi), kes kogus 112 punkti ning kolmas koht kuulus Meribel Vahsteinile (Saaremaa Merispordi Selts), kogudes 129 punkti.

Regatil osalesid ka kaks parapurjekal Hansa 303 seilanud purjesportlast, kelleks olid kuus punkti kogunud Kristo-Adam Priks (Kalevi Jahtklubi) ja 11 punkti teeninud Peep Krusberg (KJK).

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: