10 000 m Eesti meistriks krooniti Jekaterina Patjuk ja Kaur Kivistik

10 000 m jooksu meeste esikolmik, vasakult Leonid Latsepov, Kaur Kivistik ja Karel Hussar. Autor/allikas: Erakogu/EKJL

Pärnu rannastaadionil toimunud Staadionijooksusarja kuuendal etapil jagati välja Eesti meistrivõistluste medalid 10 000 meetri jooksus. Naistest krooniti võitjaks Jekaterina Patjuk (TÜ/ASK), meestest võidutses Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev).

Jekaterina Patjuk (Tartu Ü. ASK) võitis laupäeva õhtul Pärnu rannastaadionil 10 000 m jooksus Eesti meistritiitli ajaga 34.11,39. Möödunud aasta tiitlit kaitsnud Harry Lembergi hoolealune kirjutas antud jooksuga ka Pärnu rannastaadioni 10 000 m rekordi enda nimele. Hõbemedali võitis uue isikliku rekordi püstitanud Pille Hinn (Sparta SS) ajaga 36.16,94. Pronksise autasu teenis Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev), kes läbi 25 staadioniringi 36.50,66-ga.

Meeste arvestuses kaitses möödunud aasta Eesti meistritiitlit Kaur Kivistik. Eesti takistusjooksu rekordiomaniku võiduajaks märgiti 29.38,91. Selle ajaga tõusis Kivistik Eesti kõigi aegade edetabelis Roman Fosti ette 17. kohale. Lisaks püstitas Margus Pirksaare hoolealune Pärnu rannastaadioni rekordi, mis oli 1971. aastast olnud Ants Nurmekivi käes (29:58.4).

Meistrivõistluste hõbemedali võitis uue isikliku rekordi 29.42,22-ga Leonid Latsepov (Sparta SS). Jooksumees parandas omas senist rekordit pea 40 sekundiga. Pronksmedalile jooksis end tulemusega 29.45,57 Karel Hussar (SK Jooksupartner), kes püstitas samuti uue isikliku rekordi.

Toimetaja: Grete Isabel Huik