Eestlased jõudsid noorte orienteerumise EM-il iga päev pjedestaalile

U-16 klassi Eesti noormeeste koondis: Chris Marcus Krahv, Renno Merenäkk, Ossi Priks Autor/allikas: Kenny Kivikas

Vilniuses lõppesid pühapäeval 29 koondise osalusel toimunud noorte Euroopa meistrivõistlused orienteerumises, kus Eesti koondise noored tegid edukaid sooritusi, jõudes kõigil kolmel võistluspäeval vähemalt ühe esindajaga pjedestaalile.

Leedus võisteldi neljas võistlusklassis: U-16 ja U-18 neiud ning noormehed. Kavas oli kolm võistlusala: tavarada, sprint ja teatejooksud.

Edukaimaks osutus teatejooksude päev, kui Eesti U-16 noormeeste koondis koosseisus Chris Marcus Krahv, Ossi Priks, Renno Merenäkk võitis Taani ja Tšehhi järel pronksmedalid. Kuni 18-aastaste noormeeste seas jäi Eesti koondis koosseisus Mihkel Mahla, Jürgen Joonas, Olle Ilmar Jaama Norra, Tšehhi ja Leedu järel 28 sekundiga esimesena medalita, edestades Venemaad ühe sekundiga.

Tavararajal tõusis viienda kohaga pjedestaalile Harriet Koppel U-16 neidude seas, sprindis sai samaga hakkama Jürgen Joonas U-16 noormeeste klassis. Esikümnesse jõudsid tavarajal veel Brigitte Panker (seitsmes koht klassis U-18) ja Ossi Priks (kümnes koht klassis U-16).

Toimetaja: Kristjan Kallaste