Kõrvemaa Metsajooksu kiireimad olid keenialane ja eestlanna

Sportland Kõrvemaa Metsajooks 2021. Autor/allikas: Sportland

Pühapäeval toimus Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskuse metsaradadel Sportland Kõrvemaa Nelikürituste metsajooks, kus põhidistantsi läbijad jooksid 16 km Kõrvemaa väljakutsuval maastikul. Võistluse võitis meestest Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 54.36, naistest lõpetas kiireima ajaga Mari Boikov (1:07.43).

Keeniast pärit Wachira lõpetas ajaga 54.36, talle järgnesid Leonid Latsepov ajaga 55.10 ja Olavi Allaste ajaga 55.46. Naistest tuli esimesele kohale Mari Boikov ajaga 1:07.43, teise koha sai Bret Schär ajaga 1:10.45 ja neile järgnes Hillevi Velba ajaga 1:11.29.

Sportland Kõrvemaa Metsajooksu esimene üritus toimus eelmisel aastal, kust sai alguse loodussõbralik traditsioon – iga lõpetaja saab lisaks medalile oma isikliku männiistiku, mille saab istuda endale sobivasse kohta.

Tänavu aasta osales Sportland Kõrvemaa Metsajooksul kokku 450 spordisõpra. Lisaks põhidistantsile said jooksjad end proovile panna lühemal 6 km rajal ja lühematel lastejooksudel. Stardis andis osalejatele hoogu juurde NOËP, kes ka ise läbis 6 km distantsi Kõrvemaa metsaradadel.

Järgmine osavõistlus Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarjast on Kõrvemaa Rattamaraton 26.septembril, millega lõpetatakse 2021 aasta hooaeg.

Toimetaja: Kristjan Kallaste