Triatloni maailmameistrid on Flora Duffy ja Kristian Blummenfelt

Flora Duffy.
Flora Duffy. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Edmontonis selgusid 2021.a. maailmameistrid triatlonis ning parimateks tunnustati Tokyo olümpiamängudel võidutsenud Flora Duffy ja Kristian Blummenfelt.

Sel aastal kuulusid MM-sarja Yokohama, Leedsi ja Montreali MM-etapid, Edmontoni MM-finaaletapp ning Tokyo olümpiamängud.

Enne finaaletappi oli naistest sarja liider Flora Duffy Bermuudalt, talle järgnesid Taylor Spivey USA-st ja Maya Kingma Hollandist. Finaaletappi asus ujumisdistantsil juhtima ameeriklanna Taylor Knibb. Knibbil õnnestus rattadistantsi alguses kohe eest ära minna ning kasvatada iga ringiga oma edu jälitajate grupi ees, kuhu kuulusid ka Duffy, Spivey ja Kingma.

Knibb sai jooksudistantsi alustada ligi kolmeminutilise eduga jälitajate ees. Teise ja kolmanda koha nõudlejate hulka tõusid kiiresti Duffy ja Leonie Periault. Eelviimasel jooksuringil läks Periault olümpiavõitjal Duffyl eest. Esimesena ületaski finišijoone Knibb, teisena Periault ja kolmandana Duffy.

MM-sarja kokkuvõttes võidutes Flora Duffy, kellele see oli kolmas maailmameistritiitel (2016, 2017, 2021). Talle järgnesid MM-sarjas Knibb ja Spivey.

Finaaletapi eel juhtis meestest MM-sarja Tokyo olümpiamängude hõbe Alex Yee 39 punktiga norrakast Tokyo olümpiavõitja Kristian Blummenfeldi ees. Kolmandal kohal olev Marten Van Riel kaotas Blummenfeldile omakorda 239 punktiga.

Edmontonis eraldus veest väljudes kohe kolmeliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid Vincent Luis, Mark Devay ja Van Riel. Liidreid jälitavasse gruppi kuulus Blummenfelt ning kolmandasse gruppi Yee. Rattadistantsi lõpuks oli esimese grupi ja jälitajate vahe jäänud 10 sekundi kanti, mis tähendas, et kõik jäi jooksu otsustada. Esikoht selgus finišisirgel, kus võidutses Blummenfelt, kellele järgnesid Van Riel ja Leo Bergere.

MM-sarja kokkuvõttes võitis Blummenfelt, teise koha saavutas Van Riel ja kolmanda Yee.

Toimetaja: Kristjan Kallaste