Purjetamise EMV teine päev tõi päikese, kuid tuul tekitas noortele raskusi

Purjetamise Eesti meistrivõistlused
Purjetamise Eesti meistrivõistlused Autor/allikas: Eesti Jahtklubide LIit

Purjetamise Eesti meistrivõistluste teisel päeval said Kalevi Jahtklubis veele Optimist, Zoom8 kui ka Laser 4.7 võistlusklassid.

Reede lõunal alanud võistlusel said noored oma oskusi ja teadmisi järjekordselt proovile panna. Vaatamata päikselisele ilmale olid merel siiski suured lained, mis purjetamise olusid raskendasid, küll aga ei heidutanud see noori ning kõik andsid endast parima. Osalejad seisid silmitsi nii ümber läinud paatide kui ka katkiste purjedega, mis nii mõnegi osavõtja võistluspäeva plaanitust varem lõpetas.

Kui esimesel päeval pidid Optimist klassi sõitjad keeruliste ilmastikuolude tõttu kaile jääma, siis reedel see nii ei olnud. Noored võtsid võistluspäevast viimast ning nautisid tuulist merd rõõmuga. Esimese koha saavutas Martin Rahnel (Pärnu Jahtklubi), teisele kohale tuli Andrias Sepp (Pärnu Jahtklubi) ning kolmandaks Julijs Kaugars (JSS Jurmala).

Zoom8 võistlusklassis saavutas esimese koha Rasmus Randmäe (Rein Ottosoni Purjespordikool), teise koha sai Juta Koov (Tallinna Jahtklubi) ning kolmanda koha saavutas Sandra Sinivee (UKP/QYC).

Laser 4.7 klassis osalenute vahel jagunes esikolmik järgnevalt: esimese koha sai Henry Rauniste (Rein Ottosoni Purjespordikool), teise Karel Ratnik (Pärnu Jahtklubi) ning kolmanda Tristan Šaraškin (Kalevi Jahtklubi).

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: