Ecuadori klubi segas Libertadoresel Brasiilia ülevõimu

Ecuadori klubi Barcelona viigistas Gonzalo Mastriani värava järel 1:1 Fluminensega ning tagas koha Copa Libertadorese nelja parema seas Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Lõuna-Ameerika tähtsaimal jalgpalli klubiturniiril Copa Libertadoresel on selgunud kõik neli poolfinalisti. Kolm tiimi tulevad Brasiiliast, üks Ecuadorist.

Esmakordselt Libertadorese ajaloos jõudsid veerandfinaali viis ühe riigi klubi, kui kaheksa parema sekka pääsesid Flamengo, Atletico Mineiro, Sao Paulo, Palmeiras ja Fluminense.

Kolmes veerandfinaalis jäidki peale Brasiilia klubid, kui tunamullune võitja Flamengo oli kahe mängu kokkuvõttes lausa 9:2 üle Paraguay tiimist Olimpiast, Atletico Mineiro alistas 4:0 2018. aasta meistri River Plate'i ning Brasiilia tiimide omavahelises vastasseisus võitis tiitlikaitsja Palmeiras 4:1 Sao Paulot.

Ainsana sai brasiillastele vastu Ecuadori klubi Barcelona, kes mängis 12. augustil Fluminensega võõrsil 2:2 viiki ning tagas neljapäeval saadud 1:1 viigiga koha poolfinaalis. Finalistid selguvad 30. septembriks, finaal peetakse Montevideos 27. novembril.