Juba eelmisel aastatuhandel Eesti meistriks kroonitud Argo Arak võitis taas tiitli

Paides selgusid pühapäeval rannavõrkpalli Eesti meistrid, kui meestest krooniti võitjaks Urmas Piik ja Argo Arak ning naistest Heleene Hollas ja Liisa Soomets.

Hollas – Soomets alistasid teel finaali veerandfinaalis 2:0 Liina Kaisi – Kadi Kalmu ning poolfinaalis samuti 2:0 Liisa-Lotta Jürgensoni – Laura-Liisa Maiste, kirjutab Volley.ee.

Finaalis olid Eesti esiduo vastaseks suurimad kodused konkurendid Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov. Ka selle kohtumise võitsid Hollas – Soomets 2:0 (21:18, 21:11) ning kogu turniiri peale ei loovutatud vastastele geimigi.

Põnevas pronksimatšis alistasid U-20 vanuseklassi kuuluvad Liisa-Lotta Jürgenson ja Laura-Liisa Maiste alles U-18 vanuseklassi kuuluvad Karlotta Kattai – Grete Jürgensoni 2:1 (15:21, 21:15, 18:16). See oli Jürgensonile ja Maistele esimene täiskasvanute meistrivõistluste medal.

Meeste turniir oli väga tasavägine ja ettearvamatu, sest Kusti Nõlvaku – Mart Tiisaare puudumisel ühte suurt favoriiti polnud. Ka Eesti teisest duost oli esindatud üks liige, sest Dmitri Korotkov mängis koos Karl Rinaldoga.

Finaali jõudsid Urmas Piik ja Argo Arak ning Kaspar Pomerants ja Rauno Tamme. Tasavägises finaalis läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi ja lõpuks võtsid 2:1 (21:23, 21:13, 15:10) võidu Piik – Arak. Arak tuli seejuures esimest korda Eesti meistriks koguni 24 aastat tagasi ja viimati üheksa aastat tagasi, Piik võitis oma kauaoodatud esimese meistritiitli.

Poolfinaalis said Piik – Arak 2:0 jagu Kaarel Kaisist ja Rein Tiisaarest, Pomerants – Tamme olid 2:1 üle Dmitri Korotkovist ja Karl Rinaldost. Samuti kolmegeimiliseks kujunenud tasavägises pronksimatšis jäid lõpuks peale Kais – Tiisaar.

Meestest teenis turniiri MVP tiitli Kaarel Kais, naistest Liisa Soomets.