Rullituuri kolmandal etapil olid taas parimad lätlased

Reinis Znotins
Reinis Znotins Autor/allikas: Kristjan Kivistik

Filter Rullituuri kolmandal etapil, Tallinna 10. Rahvasõidul pälvisid maratondistantsil esikohad Reinis Znotins ja Agate Priedite. Eesti meistriteks krooniti Kaspar Kaljuvee ja Tuuli Vaher.

Znotis võitis 40-kilomeetrise maratoni ajaga üks tund, kuus minutit ja 20 sekundit. Teise koha teenis Kaspar Kaljuvee (1:07.57) ja kolmanda Lauris Bitenieks (1:09.44). Snotis krooniti ühtlasi Läti ja Kaljuvee Eesti meistriks. Hõbemedali sai kaela üldarvestuses viiendana lõpetanud Gerth Kivima (1:10.58) ja pronksi kuuendana finišeerinud Mart Markus (1:11.01).

Esimese naisena finišisse jõudnud Undresti võiduajaks oli üks tund, 14 minutit ja üheksa sekundit. Pjedestaalile pääsesid veel Laura Jankovska (1:15.57) ja Patricija Elizabete Snikere (1:20.17). Eesti meistriks krooniti neljandana lõpetanud Tuuli Vaher (1:20.17), kes edestas Keiu Orast (1:24.10) ja Elisabeth Jõgit (1:29.23).

23,2-kilomeetrisel poolmaratonil teenis põneva võistluse järel esikoha Ralfs Konrads ajaga 47.18, edestades Rodrigo Saudinsi kahe ja Gustavs Vacietist kaheksa sekundiga. Naiste seas oli kiireim Anna Krumina (47.43).

Filter Rullituuri neljas ja ühtlasi viimane etapp toimub 29. augustil, kui peetakse Elva rulluisumaraton.