Noorsportlaste stipendium jagunes üheksa sportlase ja ühe võistkonna vahel

Kregor Zirk Tokyo olümpiamängudel
Kregor Zirk Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: Karli Saul

Kuuendat aastat järjest andis ERGO kindlustus välja noorte sportlaste stipendiumi kogumahus 25 000 eurot. Tänavu kandideeris 34 sportlast, kellest stipendiumi pälvis üheksa sportlast ja U-18 korvpallikoondis.

"Oleme otsustanud toetada noori sportlasi nende iseseisva elutee alguses, kui rahalisest abist võiks olla kõige rohkem kasu ja see võimaldaks neil treenimist ja võistlemist tipptasemel jätkata," kommenteeris ERGO Eesti juht Marek Ratnik. "Rõõm on tõdeda, et mitmed meie toetatud sportlased on saavutanud väga kõrgeid tulemusi, näiteks vehkleja Erika Kirpu tõi äsja Tokyost kuldmedali."

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on kõikidel stipendiaatidel potentsiaali tulevikus läbi lüüa maailma paremikus. Seekord valituks osutunud sportlastest Kregor Zirk ja Kristin Kuuba on juba edukalt võistelnud Tokyo olümpiamängudel. "ERGO noorte sportlaste stipendium on oluliseks toeks, abiks ja tunnustuseks noortele, et leida endas jõudu pürgimaks ja püsimaks spordis kõrgeimal tasemel," lisas Sõõrumaa.

Sel aastal otsustas žürii toetada järgmisi sportlasi:

Kregor Zirk - ujumine
Eva-Lotta Kiibus - iluuisutamine
Kristin Kuuba - sulgpall
Risto Lillemets - kümnevõistlus
Tormis Laine - mäesuusatamine
Helary Mägisalu - maadlus
Marleen Mülla - teivashüpe
U-18 korvpallikoondis
Mehis Udam - laskesuusatamine
Lisell Jäätma – vibulaskmine

Toetatavad sportlased aitasid välja valida endine kahevõistleja Ago Markvardt ja purjesportlane Tõnu Tõniste. ERGOt esindasid Marek Ratnik, Raul Rüüson, Erko Makienko ja Alo Alunurm.

Kuue aasta jooksul on ERGO noorte sportlaste stipendiumi pälvinud rohkem kui poolsada sportlast. Teiste seas kahevõistleja Kristjan Ilves, mitmevõistleja Johannes Erm, kiiruisutaja Saskia Alusalu, ujuja Kregor Zirk, sprinter Karl Erik Nazarov jt. Toetus pole mõeldud ainult võistlemiseks, vaid seda saab kasutada ka taastumiseks, laagrites treenimiseks ja näiteks spordivarustuse hankimiseks.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: