Kriket tahab pääseda Los Angelese olümpiale

India kriketimängija Rohit Sharma
India kriketimängija Rohit Sharma Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Rahvusvaheline Kriketi Nõukogu ICC kinnitas teisipäeval, et esitab kandidatuuri ala kaasamiseks 2028. aasta Los Angelese olümpiamängudele.

ICC on olümpiale pääsemiseks loonud töögrupi, mida juhib Inglismaa ja Walesi kriketi liidu esimees Ian Watmore. Organisatsiooni sõnul on USA-s umbes 30 miljonit kriketifänni.

"Meie spordiala seisab selle otsuse taga ja näeme olümpiat kriketi pikaajalise tuleviku osana. Kriketil on üle maailma enam kui miljard fänni ja pea 90 protsenti neist tahavad kriketit näha ka olümpial," rääkis ICC esimees Greg Barclay.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee ROK kinnitab 2028. aasta olümpiamängude programmi eeldatavasti veebruaris Pekingis toimuval kongressil, kuid 15 mängijast koosnevate tiimidega kriketi kaasamist võib raskendada see, et ROK soovib suveolümpial osalevate sportlaste arvu piirata umbes 10 500-le. Tokyo mängudest võttis osa 11 656 sportlast.

Lisaks kriketile tahab Los Angelese mängude kavva kuuluda pesapall/pehmepall, mida mängiti küll Tokyos, kuid mis ei kuulu 2024. aasta Pariisi mängude programmi. Lisaks oodatakse kandidatuuri kontaktivabalt Ameerika jalgpallilt ja ultimate'ilt ehk võistkondliku lendava taldriku lennutamiselt.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: