Gert Krestinov võitis Lätis EMX Open klassi etapi

Gert Krestinov
Gert Krestinov Autor/allikas: MX Mania

Laupäeval toimus Lätis Kegumsi krossirajal EMX Open ja EMX 250 klasside euroopa meistrivõistluste etapp. EMX Open klassis tuli ilusate sõitudega esikohale Gert Krestinov. EMX 250 klassi etapp ebaõnnestus meie meestel vigastuste tõttu täielikult.

EMX Open klassi avasõidus võttis stardivõidu Gert Krestinov. Tema seljataga asus teisele kohale avaringil hollandlane Micha-Boy De Waal, kes suutis ainsana Krestinovi tempoga kaasa minna. Hollandlane survestas Krestinovit pool sõitu, siis eksis ta kurvis ning sõitis rajalt välja ja sellega oli esikoht otsustatud. Krestinov kontrollis ülejäänud sõitu väga kindlalt ja võttis lõpuks Jere Haavisto ees 15 sekundilise võidu. Kolmandana jõudis finišisse Davide De Bortoli.

Eestlaste paremuselt teine mees oli Andero Lusbo, kes sõidu alguses ennast kohe käima ei saanud, kuid iga ringiga oma sõitmist parandas. Lusbo leidis hea rütmi ja hakkas kohti parandama ning tõusis lõpuks kümnendale kohale. Erki Kahro lõpetas sõidu 14. kohal ja Tanel Rauk 18. kohal.

Teises sõidus tegi Krestinov taas suurepärase stardi ja avakurvist väljus ta teisena. Üsna ruttu möödus ta liidrikohal olnud sarja liidrist itaallasest De Bortolist ja tõusis liidriks. Ringi lõpus sõitis Krestinov rajalt aga välja langes ja hetkeks taas teisele kohale. Krestinov sõitis itaallasest uuesti mööda ning võttis liidrikoha jälle enda kätte ja seda ta enam käest ära ei andnud. Teises sõidus talle taas võit ja etapi kokkuvõttes kindel esikoht. Sõidu alguses kukkunud ja viimaste sekka langenud De Waal tegi väga kõva sõidu ning tõusis lõpuks teiseks, kolmandana tuli finišisse Nicolas Decourt. Ilusa sõidu tegi taas Lusbo, kes vaatamata kehvale stardile lõpuks seitsmendaks tõusis. Erki Kahro lõpetas sõidu 13. kohal ja Tanel Rauk 16. kohal.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Krestinov, teine oli 40 punktiga De Waal ja kolmas 38 punktiga De Bortoli. Lusbo sai 25 punktiga kuuenda koha, Kahro 15 punktiga 14. koha ja Rauk 8 punktiga 17. koha. Tervet sarja kaasa sõitev Andero Lusbo on sarja üldarvestuses 80 punktiga kuues. Liider on 154 punktiga De Bortoli.

EMX 250 klassi avasõidus tuli vaatamata vigastusele joonele ka Jörgen-Matthias Talviku, kes tegi väga ilusa stardi ning pääses kümne parema hulka. Õlavalu aga Talvikul hooga sõita ei lubanud ja ta keeras lõpuks rajalt maha. Ilusat sõitu oli tegemas ka Martin Michelis, kes sõidu keskel juba kindlalt punktikohale tõusis, kuid ta tema ei jõudnud kahjuks finišisse. Lõpuks oli meie parim 24. koha saanud Meico Vettik. Kaarel Tilk lõpetas sõidu 29. kohal. Sõitu asus stardi järel juhtima Liam Everts, kuid noor belglane tegi rajal mitu sõiduviga ja lõpetas lõpuks sõidu viiendana. Esikoha teenis Kevin Horgmo, teine oli Rick Elzinga ja kolmas sarja liider Nicholas Lapucci.

EMX 250 klassi teises sõidus olid meie meeste read väga hõredad, starti tulid vaid Meico Vettik ja Kaarel Tilk. Ilusa stardi teinud Vettiku jaoks lõppes sõit juba avaringil kui ta kiviga prillidesse sai. Kaarel Tilk lõpetas sõidu 26. kohal. Esikoha võttis sarja liider Nicholas Lapucci, teine oli Kevin Horgmo ja kolmas Rick Elzinga.

Etapi kokkuvõttes keegi meie meestest kahjuks punktikohale ei jõudnud, parim oli 31. koha saanud Kaarel Tilk. Võidu teenis 47 punktiga Kevin Horgmo, teine oli 45 punktiga Nicholas Lapucci ja kolmas 42 punktiga Rick Elzinga. Vigastada saanud Talviku langes sarja kokkuvõttes nüüd 57 punktiga kümnendale kohale. Liidrina jätkab Lapucci, kellel on koos juba 187 punkti.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: