Tallinna Ironmani võit läks Saksamaale, parimale eestlasele 17. koht

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Tallinnas ja Tallinna lähiümbruses Ironman triatlon. Laupäevase Ironmani võistluse võitis sakslane Tom Hohenadl, parima eestlasena lõpetas Matt Rammo 17. kohaga.

Laupäeva varahommikul anti täispikale Ironmanile start Harku järve äärest, kus võistlejad pidid läbima 3,8 kilomeetrise ujumisdistantsi. Vihma ja tuult trotsides jätkati seejärel 180,2 kilometrise rattadistantsiga ja lõpetati 42,2 kilomeetrise jooksumaratoniga.

Esimesena ületas finišijoone sakslane Tom Hohenadl, kelle lõpuajaks märgiti 8:28,15. Teise ja kolmandana lõpetasid britid Matthew Brooke ja James Ellis, kaotades võitjale enam kui kümne minutiga. Sakslasest võitja jaoks oli Tallinna Ironmani võistlus alles teiseks täispikaks maratoniks ja esimeseks Ironmani võiduks.

Eestlastest tegi parima võistluse Matt Rammo, kes lõpetas ajaga 9:14,08.

Naistest võitis Elizabeth Duncombe Suurbritanniast ajaga 9:31,05. Paremuselt teine naine oli Valentina Kukrus Venemaalt (9:39.20) ja kolmas britt
Josie Rawes (9:53,12). Eestlastest oli kiireim naine kuuendana lõpetanud Liis Rametta ajaga 10:03,49.

Omavahel võttis mõõtu ka 30 kolmeliikmelist meeskonda. Meestest võitis meeskond HUUM koosseisus Sander Linnus, Kert Martma ja Sander Paavo ajaga 08.05.30, naistest Team Trismile koosseisus Eike Sild, Kristi Sõber ja Kristel Tukk ajaga 10:20:25. Segatiimidest võidutses Team Nordic Jobs Worldwide koosseisus Mart Kevin Põlluste, Piret Pärnik, Henri Roos ajaga 09:00:36.

Pühapäeval toimub Ironman Tallinn 70.3 võistlus, kus osalejad läbivad poole lühema distantsi. Ironman 70.3 Tallinn on ühtlasi ka triatloni Eesti meistrivõistluste distants. Võistluse finiš on Noblessneri kvartalis.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: