EM-turniir algas Eesti käsipallineidudele suure kaotusega

Käsipall
Käsipall Autor/allikas: Pixabay

Gruusia pealinnas Tbilisis algas kuni 17-aastaste neidude Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniir käsipallis. Eesti koondis kohtus avamatšis Itaaliaga ning pidi tunnistama vastase kindlat 34:15 (20:5) paremust. Järgmine alagrupivastane on esmaspäeval Serbia.

Tbilisi Olümpiapalees peetud kohtumist alustas Itaalia sügava 6-0 kaitsega, Eesti oli raskustes viskelesaamisega ning vastased kasutasid osavalt kiirrünnakuid. Angelina Samoylova avas eestlannade väravaarve neljandal minutil, tehes seisuks 2:1. Itaalia otsis ka positsioonirünnakutel kiireid lahendusi ja tavaliselt need ka leidis.

Tosinaminutilise mängu järel juhtis Itaalia juba 8:1. Eesti sai hetkeliselt mängu sisse ja 16. minutil tulistas Samoylova seisuks 10:4. Avapoolaja järelejäänud 14 minuti jooksul lisandus aga Eesti kontole vaid üks tabamus, samas kui itaallannad jätkasid kiire ja agressiivse mänguga ning kasvatasid vahet.

Füüsiliselt võimsamate vastastega heideldes jäid Eesti neiud hätta nii kaitses kui ka rünnakul. Eriti valusalt jätkas Itaalia nõelamist kiirrünnakutega ja juhtis poolajavileks 20:5. Teine pooltundki algas vastaste kontrolli all, aga Eesti ei lõpetanud võitlust. Rünnakul tegutses resultatiivselt Samoylova, karistusviskeid realiseerisid Karina Kuul ja Gertu Jõhvikas.

Lubamatult palju sugenes eestlannade mängu siiski tehnilist praaki ja ei aidanud kaasa ka mitu kaheminutilist eemaldamist. 47. minutil kasvatas Itaalia vahe 20-väravaliseks ja juhtis kuus minutit hiljem juba 31:9. Eesti tegi tugeva lõpu ning kaotas avamängu EM-il lõpuks 15:34.

Samoylova viskas Eesti kasuks seitse väravat ning valiti korraldajate poolt ka meie naiskonna parimaks. Kuul tabas kolm korda ning Jõhvikas, Laura Kärner, Beata Gajevskaja, Inga Bušina ja Marta Vinogradova lisasid ühe värava. Vastased skoorisid laial rindel ja käe sai valgeks tosin itaallannat, Carmela Stellato ja Charity Iyamu viskasid viis väravat.

"Teadsime, et lihtne olema ei saa, sest suur osa itaallannadest mängib ja on saanud rahvusvahelisi kogemusi juba U-19 koondises. Väga kvaliteetne võistkond oli vastas ja ka pingilt tulid neil sama võimsad ja tehniliselt osavad pallurid," tunnistas Eesti koondise abitreener Kaupo Liiva.

"Eks meil jäi natuke kõigest puudu, vastane oli lihtsalt parem. Aga eriti rünnakul üritasime liialt individuaalselt ning pidanuks rohkem võistkondlikult tegutsema. Tehnilist praaki oli ka 20 kandis ja Itaalia oli osav seda kiirrünnakute näol ära kasutama. Kergemaks ei lähe ka järgmistes mängudes, aga võitleme edasi," lubas Liiva.

B-alagrupi teises kohtumises tegid Serbia ja Fääri saared 26:26 (14:12) viigi. Esmaspäeval on Eesti vastaseks Serbia ning alagrupi viimases mängus kohtutakse järgmisel neljapäeval Fääri saartega.