Mehhiko jalgpallikoondis pälvis Tokyos pronksmedali

Mehhiko jalgpallikoondis tähistas pronksmedalit treeneri Jaime Lozano õhku viskamisega. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Mehhika jalgpallikoondis alistas Tokyo olümpiamängudel pronksimatšis Jaapani 3:1 ning pälvis sellega turniirilt kolmanda koha.

Mehhiko asus mängu juhtima 13. minutil, kui VARi järel andis kohtunik neile penalti, mille Sebastian Cordova realiseeris. Cordova riputas kõigest üheksa minutit hiljem vabalöögist palli Jaapani kasti ning Johan Vasquez kerkis, et peaga pall väravasse toimetada ja Mehhiko läks poolajale 2:0 eduseisul.

Cordova ei olnud enda resultatiivset päeva lõpetanud ning andis 58. minutil nurgalöögi, mis leidis täpselt Alexis Vega pea, kes toimetas palli võrku ning viis Mehhiko 3:0 ette. Kaoru Mitoma lõi jaapanlaste eest 78. minutil ühe värava vastu, kui lahendas soolorünnaku, aga sellest ei piisanud, et Jaapanit kaotusest välja tuua ja Mehhiko võitis pronksikohtumise 3:1.

Brasiilia ning Hispaania asuvad kuldmedali eest võistlustulle laupäeval Eesti aja järgi kell 14.30.

Toimetaja: Kristjan Kallaste