U-16 koondised jätkasid Nordic Championship turniiri võitudega Taani üle

Poiste U-16 koondis
Poiste U-16 koondis Autor/allikas: Ville Vuorinen

Eesti U-16 vanuseklassi korvpalli noortekoondised jätkasid Soomes, Kisakallios peetavad Nordic Championship turniiri võidukalt, kui esmaspäeval alistati Taani eakaaslased.

Poisid võitsid Taanit seisul 69:60, tüdrukud 77:67.

Eesti noormehed võitsid avaveerandi 18:14 ning haarasid poolajaks juba 41:28 eduseisu. Kolmandal mänguperioodil suurendati vahet veel kuue punkti võrra ja otsustava neljandiku eel olid Brett Nõmme hoolealused peal 63:44. Taani suutis viimase kümne mänguminuti jooksul vahet kõvasti vähendada, ent ohtikult lähedale Eestile enam ei jõutud.

Jorke Aav ja Espen Mägi tõid võrdselt 19 punkti, viimase arvele kogunes ka üheksa lauapalli. Gerrit Lehe lisas üheksa punkti ja kaheksa lauapalli, Tormi Joonatan Metsla kontosse kanti kaheksa punkti ja neli lauapalli. Taani parim oli Anton Harring Ostoft 15 silmaga, Johan Munch toetas teda 13 punktiga.

Eestlannad läksid esimese mänguperioodi järel 26:22 juhtima, poolajaks oli Esko Tõnissoni hoolealuste eduseis 44:36. Kolmandal veerandajal suurendas Eesti vahet veel kümne punkti võrra ja otsustaval neljandikul vormistati võit kenasti ära.

Keandra Koorits säras võitjate poolel 25 punkti ja viie lauapalliga. Kristel Rattasepp lisas 12, Maria Vasar 10 ja Anette-Laura Tõks kaheksa silma.

Toimetaja: Grete Isabel Huik