USA jalgpallikoondis võitis koduse suurturniiri

USA jalgpallikoondis
USA jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / AP

Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi mere tsooni jalgpalli suurturniiri Gold Cup võitis Ameerika Ühendriikide võistkond, kes alistas finaalis lisaajal Mehhiko.

Kohtumise ainus värav sündis kolm minutit enne lisaaja lõppu, kui Kellyn Acosta karistuslöögist tulnud palli suunas peaga mehhiklaste puuri Miles Robinson.

Esimesel poolajal oli mehhiklastel võimalus minna juhtima Rogelio Funes Mori pealöögist ja ameeriklastel Paul Arriola sooritusest, mis tabas posti.

Teisel poolajal oli kohtunikud sunnitud Las Vegases peetud matši mõneks ajaks katkestama, kuna tribüünilt kostus rassistlikke hüüdeid.

Ameeriklased läbisid turniiri 1:0 võitude lainel: alagrupis saadi sama skooriga jagu Haitist ja Kanadast, sõelmängudes ka Jamaikast ja Katarist. Mustrist eristub alagrupimäng Martinique'iga, mis võideti 6:1.

Mehhiko alustas turniiri 0:0 viigiga Trinidad ja Tobago vastu, kuid alistas seejärel Guatemala 3:0 ja El Salvadori 1:0. Veerandfinaalis võideti Hondurast 3:0 ja poolfinaalis Kanadat 2:1.

USA ja Mehhiko on jaganud sel turniiril viimased 11 tiitlit. Pärast seda, kui 2000. aastal võidutses Kanada, on ameeriklased saanud kuus ja mehhiklased viis esikohta.