Saksamaa kergejõustikuliit: karantiinitingimused Tokyos on nagu vanglas

{{1627709520000 | amCalendar}}
Tokyo olümpiaküla.
Tokyo olümpiaküla. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Saksamaa kergejõustikuliit Athleten Deutschland väidab, et rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) sunnib isolatsiooni suunatud sportlasi elama "vanglale sarnastes" tingimustes.

Kergejõustikuliit väidab, et isolatsiooni suunatud sportlaste ruumides ei ole piisavalt värsket õhku ning et sportlased tunnevad end isolatsioonis mahajäetuna. Liit märkis, et tingimused, milles sportlased isolatsioonis olles elama peavad, on "grotesksed".

Kõik inimesed, kes olümpiamängudeks Tokyosse saabuvad, on sunnitud elama rangelt piiratud tingimustes koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, ent Athleten Deutschland väidab, et karantiini sunnitud inimestel jääb vajaka peamistest inimlikest vajadustest.

"Praeguses karantiinihotellis näiteks ei ole piisavalt värsket õhku," teatas liit laupäeval. "Toiduvarud ei ole rikkalikud ega tasakaalustatud ning ei vasta tipptasemel sportlaste spetsiifilistele toitumisvajadustele. Sportlased, kes on jätkanud tubades treenimist, peavad enda higiseid riideid kraanikausis pesema, nad tunnevad end üksi ja peavad väga palju informatsiooni ise leidma."

Liit märkis, et karantiinitingimused ja piirangud on vajalikud, et olümpiamängudest ei saaks massilise levikuga sündmust, kuid ROK peaks tagama isolatsiooni suunatud sportlastele, kes ei oota sugugi luksushotellides elamist, peamised elamistingimused, mis "vastavad nende füüsilistele ja psühholoogistele vajadustele".

Athleten Deutschland süüdistab ROK-d karantiinitingimuste ebapiisavas läbimõtlemises ja teatas, et ROK ei kasuta olemasolevaid võimalusi, et tagada adekvaatseid tingimusi.

OM-i korraldav meeskond: parandame tingimusi

Tokyo olümpiamänge korraldav meeskond vastas isolatsiooni suunatud sportlaste elamistingimuste osas kriitikale ja ütles, et meeskond üritab leida lahendusi tingimuste parandamiseks.

"Lisameetmed on meil kõigil, ka sportlastel, mida peame võtma isolatsiooni osas tõsiselt ja sümpatiseerime kõigiga, kes peavad seda läbi elama," ütles ROK-i pressiesindaja Mark Adams laupäeval.

"Jaapani terviseinstitutsioonid on kehtestanud regulatsioonid, selle vastu ei ole meil midagi teha," ütles Adams, aga lisas, et midagi saab vahest ikka teha.

Samuti korraldusmeeskonnas tegelev Masa Takaya ütles, et organiseerijad proovisid pakkuda isolatsioonis olevatele sportlastele rohkem ruumi, mida nende tiimikaaslased saaksid toidu toomiseks ära kasutada.

"Olukorda parandatai ja proovime nüüd paindlikumat lähenemist nendele positiivsetele juhtudele. Tahaksime edastada oma siirad vabandused neile, see on kindlasti südantlõhestav tunne [OM-il positiivse koroonatesti anda]," ütles Takaya.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: