Muutunud võrkpallikoondis üllatab koosseisuga

Foto: Kuvatõmmis

Eesti võrkpallikoondise treeningutega liitus taas 17 mängijat, nende seast valitakse finaalturniiriks välja 14 meest.

Koondis on heas mõttes muutunud, tagasi on ka Kert Toobal ja Robert Täht, kes suve alguses koondise mängudes tervisehädade tõttu kaasa ei löönud. Taas tõttab rahvusmeeskonnale appi koondisekarjääri lõpetanud Rait Rikberg, sarnaselt suve esimese poolega jääb isiklikel põhjustel koondisest kõrvale Martti Juhkami.

Kert Toobal usub aga, et eduka Kuldliiga hooaja põhjal on treeneril kuu aja pärast valikuid üpris keeruline teha.

"Kuna mõned mängijad on vahetunud, siis sellist üksteise mõistmist ja vastutuse võtmist, ma arvan, et see on kõige tähtsam sõna, et julgetakse võtta enda peale mingisugune otsus ja siis selle eest ka vastutatakse, ja see hakkab kindlasti juba trennist pihta, et ei ole vaja vaadata ja loota kellegi teise peale, vaid see asi ise ära teha," ütles Toobal.

Suve esimeses pooles puudunud Robert Täht tõdeb, et klubihooajale jälje jätnud kõhulihasevigastuse kõrval vajas tähelepanu ka vana põlveprobleem.

"Palli ma pole mänginud tõesti pikalt, väga tsükliliselt üldse alates sealt novembri teisest poolest tegelikult juba, et see kõik tähendab seda, et nälga on mul korda tuhat isegi, julgen rahuliku südamega seda öelda. Vorm kui selline kindlasti palliliselt ei saa olla meeletult hea hetkel, aga usun, et on piisavalt aega, et see vormikõver ka timmida ja kui nälg seda asja toetab, siis see on võimalik," ütles Täht.

Eesti alustab kodust alagrupiturniiri Saku Suurhallis 1. septembril, esimesena kohtub koondis Lätiga.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: