Eesti triatleedid võtsid Otepää triatloni standarddistantsil kolmikvõidu

Meeste esikolmik Otepääl
Meeste esikolmik Otepääl Autor/allikas: Eesti triatlon

Otepää triatlon oli CREO Eesti Triatloni karikasarja seitsmes etapp, kus võistles ligikaudu 600 triatleeti. Eesti meestriatleedid teenisid standarddistantsil kolmikvõidu, kui võidu võttis Henry Räppo, teine oli Kevin Vabaorg ja kolmas Johannes Sikk.

Ühtlasi jagati Otepääl erinevatele vanuseklassidele Baltimaade meistrivõistluste medaleid.

Päev algast supersprindidistantsiga (375 m ujumist, 10 km rattasõitu, 2,5 km jooksu), millest võtsid osa juuniorid, noorte A ja B vanuseklassi võistlejad ning harrastajad.

Eesti noortele pakkusid tugevat konkurentsi naaberriikide sportlased nii Soomest, Lätist kui Leedust. Ujumisdistantsilt saabus esimesena Sander Aavik (Ujumise Spordiklubi). Aavik suutis oma edu rattadistantsil hoida, kuid väga hea jooksu teinud Gregor Rasva jooksis Aavikust mööda ning kindlustas omale distantsivõidu. Rasvale ja Aavikule järgnes kolmandana juunioride vanuseklassis võistlev Kaspar Lepp (Tabasalu Triatloniklubi). Neidude arvestuses võttis võidu Mari Mai Ruus (Ujumise Spordiklubi). Talle järgnesid Liis Kapten (21 CC/Tr1Hards) ja Ugne Pauryte (Panevežio SC).

Standarddistantsi (1500 m ujumist, 40 km rattasõitu ja 10 km jooksu) stardijoonele asus ligikaudu 400 sportlast mitmest erinevast riigist. Eraldi startisid eliidi sportlased, kelle hulgas oli kuus Eesti meestriatleeti ja kaks naistriatleeti.

Meeste eliidi võistlusel kordus suuresti Valgas toimunud Eesti meistrivõistluste stsenaarium. Henry Räppo läks ujumise järgselt juhtima ning dikteeris võistlust lõpuni. Kiire esimese vahetusalaga suutis Kevin Vabaorg tõusta teisele kohale ja hoida seda lõpuni. Kolmandana rattarajalt tulnud Johannes Sikk säilitas samuti oma positsiooni lõpuni. Räppo, Vabaorg ja Sikk olid ka eelmisel aastal samas järjestuses Baltimaade meistrivõistluste esikolmikus.

Naistest võitis Otepääl lätlanna Baiba Medne. Talle järgnesid leedulanna Inga Paplauske ja eestlanna Anette Zukker.

CREO Eesti Triatloni karikasari jätkub kolme nädala pärast Elva triatloniga. Nädal enne seda toimub Eesti suurim triatlonifestival IRONMAN Tallinn ja IRONMAN 70.3 Tallinn, mille käigus jagatakse ka Eesti meistrivõistluste medalid.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: