Selgusid Eesti meistrid klassikalises lamades surumises

Hjalmar Mäe
Hjalmar Mäe Autor/allikas: Eesti Jõutõsteliit

24. juulil toimusid Kilingi-Nõmmel Eesti meistrivõistlused klassikalises lamades surumises, mis olid erilised selle poolest, et toimusid väljas värskes õhus.

Tehti palju suurepäraseid tulemusi, meeste kategoorias oli mitu üle 200-kilost tulemust. Kõige tugevamaks kategooriaks osutus kategooria -120 kg, kus kaks meest – Hjalmar Mäe ja Jaan Lahe – surusid üle 200 kilo. Võitjaks osutus Hjalmar Mäe tulemusega 205 kilo. Hjalmar oligi selle võistluse absoluutkategooria favoriit ja tegi tulemuse, mida temalt oodati – saavutas absoluudis esikoha. Võite oli isegi kolm, sest ta võitis ka M1 ehk üle 40-aastaste seas.

"Võistlusega olen väga rahul, sest kolmest kolm katset läksid kirja ja kontrollisin võistlust," ütles Mäe. "Trenni tegelikult sai tehtud vähem, kui oleks tahtnud, sest töökohustusi oli väga palju. Võistluskoha kohta pean ütlema, et päris lahe on õues teha seda võistlust. Mõnus värske õhk motiveerib."

Välisvõistlusi Mäe sel aastal ei plaani, sest valmistub koroona kolmandaks laineks. "Pigem järgmisel aastal ja M1-s kas siis varustusega või klassikalises mõni medal Eestisse tuua," sõnas ta.

Noormeeste kategoorias võidutses 2006. aastal sündinud Aleksander Vassiljev, kes -83 kg kategoorias surus 125 kilo. Silmapaistva tulemuse tegi ka Raul Randmäe, kes üle 70-aastasena surus lausa 115 kilo.

Naistest oli parim Karmen Kaljula isikliku rekordiga 87,5 kilo, mis andis absoluudi ja oma kaalukategooria (-76 kg) võidu ning seda veel väiksema kaalu juures (69 kg).

"Oli väga hea võistlus! Suured tänud Eesti Jõutõsteliidule võistluse korraldamise eest," lausus Kaljula.

Mitu naist surusid üle 80 kilo, kaasa arvatud noorteklassis võistlev 18-aastane Eliise Mikomägi. Sellised tulemused teevad ka osale meestest silmad ette.

Praegusteks võistlusteks valmistumine ei olnud Kaljula viimase aja tähtsaim ettevõtmine. Ta valmistub 7. augustil toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks varustusega kolmevõistluses. Seega on tema fookus olnud varustusega trennidel. "Tegemist on minu jaoks senise elu suurima võistlusega ja ootan põnevusega sellel osalemist!" ütles Kaljula.

Eesti meistrivõistlused varustuseta lamades surumises said alguses 2017. aastal. Kuna eelmisel aastal jäi võistlus piirangute tõttu ära, siis seda enam oli võistlejatel hea meel taas klassikalises lamades surumises võistelda.
"Ilmaga vedas, oli mõnus suveilm ja sportlased katsete vahel maha ei jahtunud," sõnas Eesti Jõutõsteliidu president Alexander Andrusenko.  

Võistluselt ei puudunud ka dopingukontroll, nagu kõikidel Eesti meistrivõistlustel jõutõstmises tavaks on.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: