Hea viimane veerand tõi Itaalia korvpallikoondisele võidu Saksamaa üle

Niccolo Melli (Itaalia)
Niccolo Melli (Itaalia) Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Tokyo olümpiamängude meeste korvpalliturniiri B-alagrupi esimeses kohtumises oli Itaalia parem teisest Euroopa koondisest Saksamaast 92:82 (22:32, 21:14, 25:26, 24:10).

Sakslased alustasid hoogsamalt ja viskasid esimesel veerandajal lausa 32 punkti, kuid poolajaks sai Itaalia viigi peaaegu kätte. Kolmas veerand möödus taas sakslaste juhtimisel, aga viimasel perioodil kallutas Itaalia mängu oma kasuks - see võideti 14 silmaga.

Võitjate paremad olid Simone Fontecchio 20 ning Danilo Gallinari ja Stefano Tonut 18 punktiga. Lisaks jagas Nico Mannion seitse resultatiivset söötu. Üleplatsimees oli aga sakslaste Maodo Lo, kes korjas 24 silma.

B-grupis mängivad veel Austraalia ja Nigeeria.

Esimest korda pärast Tšehhoslovakkia perioodi olümpiale jõudnud Tšehhi koondis alistas A-grupi avamängus Iraani 84:78 (25:19, 21:11, 21:16, 17:32). Patrik Auda tõi võitjatele 16 ja Behnam Yachchalice kaotajatele 23 punkti.

A-gruppi kuuluvad ka Ameerika Ühendriigid ja Prantsusmaa.