Djokovic alustas olümpiamänge kindla võiduga

Novak Djokovic. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Sel hooajal suurepärases hoos olev maailma esireket Novak Djokovic alustas enda Tokyo olümpiamänge kindla 6:2, 6:2 võiduga boliivlase Hugo Dellieni üle.

Sel hooajal juba kolm suure slämmi turniiri võitnud Djokovic ei jätnud boliivlasele laupäeval palju võiduvõimalust ning võitis avasetis seisult 2:2 neli järjestikust geimi. Teises setis asus serblane 4:1 juhtima ning pärast üht Dellieni geimivõitu, kindlustas Djokovic 6:2 setivõiduga edasipääsu järgmisesse ringi.

Djokovic kohtub järgmises ringis sakslase Jan-Lennard Struffiga (ATP 48.), kes alistas enda esimese ringi kohtumises brasiillase Thiago Monteiro 6:3, 6:4. Djokovic ja Struff on varasemalt kohtunud viiel korral ning serblane pole eksinud.

"Ma tunnen, et olen valmis endast parimat andma. Mul on olnud vist parim suure slämmi turniiride hooaeg mu elus, olen võitnud kolmest kolm," ütles Djokovic pärast avaringi kohtumist. "Mul ei oleks saanud olla paremat ettevalmistust olümpiamängudele, kui mul on sel hooajal olnud."

Meeste tenniseturniiri avapäeval võttis võidu ka maailma teine reket Daniil Medvedev, kes alistas Kasahstani tennisisti Alexander Bubliku 6:4, 7:6. Medvedev kohtub teises ringis India tennisisti Sumit Nagaliga (ATP 160.).

Toimetaja: Kristjan Kallaste