Brasiilia jalgpallikoondis sai olümpiaturniiril jagu Saksamaast

Paulinho ja Richarlison Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Tokyo olümpiamängude meeste jalgpalliturniiri alagrupifaasi ühes oodatuimas vastasseisus alistas Brasiilia koondis D-grupi esimese vooru kohtumises Saksamaa 4:2.

Kolm väravat lõi Rio de Janeiro olümpiavõitja kasuks Evertonis mängiv Richarlison, kes vormistas kübaratriki juba poole tunniga, olles täpne seitsmendal, 22. ja 30. minutil.

Brasiilial oli šanss lükka avapoolajal veel neljaski tabamus, kuid Matheus Cunha eksis üleminutitel 11 meetri karistuslöögil.

Teisel poolajal lõid Brasiiliale ka Rio olümpiafinaalis alla jäänud sakslased kaks väravat tagasi: 57. minutil skooris Nadiem Amiri ja 84. minutil Ragnar Ache.

Viimane sõna jäi siiski vastastele, sest kohtumise viiendal üleminutil tegi teisel poolajal vahetusest sekkunud Paulinho lõppseisuks 4:2.

Kehvem päev oli aga Brasiilia rivaalil Argentinal, kes kaotas C-grupi avavoorus Austraaliale 0:2 (14. Lachlan Wales, 80. Marco Tilio).

Võõrustaja Jaapan sai A-grupis jagu Lõuna-Aafrika Vabariigist 1:0 ja Rumeenia koondis oli B-grupis üle Hondurasest 1:0.